Odkedy si doma vyrábam tento skvelý domáci sirup, nepotrebujem navštevovať žiadnych doktorov: Choroby sa mi vyhýbajú na míle ďaleko!

Výborný sirup na podporu imunity je ľahko dostupný a jednoduchý na prípravu, ktorý vám umožní vyhnúť sa v zime prechladnutiu. Podelíme sa s vami o recept, ktorý môžete ľahko vyskúšať a ochutnať. Prečo nečakať a začať brániť sa proti jesenným infekciám?

Zázvor podporuje imunitu

Zázvor je viac než len korenina pre pikantné ázijské jedlá. Má vynikajúce vlastnosti na zvýšenie odolnosti nášho organizmu. Má schopnosť zahrievať a pôsobiť expektoračne, čo pomáha zriediť sekréty v dýchacom trakte. Preto je zázvor skvelým materiálom pre prípravu zdraviu prospešných sirupov, ktoré bojujú proti prvým prejavom prechladnutia.

Reklamy

Zázvor je tiež bohatý na vitamín C a antibakteriálne zlúčeniny. Pravidelné konzumovanie zázvoru, najlepšie v kombinácii s ďalšími zdravými prísadami, môže spraviť zázraky pre vašu imunitu. Skúste to sami.

Jednoduchý a účinný sirup na imunitu

Zázvor spolu s kurkumou, medom, citrónovou šťavou a štipkou čili vytvára lahodný sirup, ktorý nielenže vás zahreje, ale aj pomôže zmierniť prvé príznaky prechladnutia. Táto domáca zmes je cenovo dostupná a účinná, nahradí mnohé komerčné prípravky z lekárne a navyše má výbornú chuť.

Čo budete potrebovať:

  • 3 cm koreňa zázvoru
  • 4 cm koreňa kurkumy
  • 2 cm kúsok štiplavej čili
  • 25 g medu
  • 10 ml citrónovej šťavy

Ingrediencie sú máločetné, no bohaté na vitamíny a minerály. V spolupráci tvoria vynikajúci sirup na podporu imunity, ktorý vás chráni pred dlhodobými ochoreniami, ak ho budete konzumovať pravidelne.

Ako pripraviť sirup na podporu imunity?

Príprava tejto zdraviu prospešnej zmesi je jednoduchá a trvá iba pár minút.

Jednoducho olúpte zázvor a kurkumu a štipku čili papričky (bez semien) a jemne ich pomeľte. Následne túto pastu zmiešajte s medom a citrónovou šťavou. Ak máte mixér, je vhodné pripraviť si väčšie množstvo sirupu na podporu imunity.

Ako konzumovať zázvorový sirup?

Táto zmes je dosť hustá, preto ju pred konzumáciou zrieďte mierne teplou vodou, približne 100 ml na dávku. Aj keď uvádzame pomery pre jednu porciu, odporúčame užiť dvojnásobok denne, aby ste pocítili výraznejší účinok.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Starobylý domáci liek, ktorý sa odovzdáva z generácie na generáciu, je bezchybný a veľmi spoľahlivý

Toto mi veľmi pomohlo: Každý deň odpočívam pár minút s nohami opretými o stenu a toto sú dôvody, prečo to odporúčam úplne každému!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.