Máte doma plastové okná? Tieto 2 veci, vám pri ich inštalácii zabudli povedať!

Predtým sa v zime museli drevené okná tesniť rôznymi spôsobmi – väčšinou si ľudia dokázali poradiť! To sa ale zmenilo s príchodom plastových okien , ktoré mnohým ľuďom výrazne uľahčili život! O plastových oknách vám ale zabudli povedať dve podstatné veci.

Tie Vám v dnešnom článku predstavíme. Budete veľmi milo prekvapení týmto tipom, ktorý Vám môže uľahčiť život.

Dve veci o plastových oknách, ktoré vám zabudli povedať!

1) 

Všetky pohyblivé časti kovania, potrebujú pravidelné mazanie. Okná premažeme vždy aspoň raz za rok. Ideálne je použiť technickú vazelínu.

Reklamy
2) 

A teraz to najdôležitejšie – pri zmene ročných období je potrebné zmeniť nastavenie okná na letnú a alebo zimný režim. Režim okna sa dá zmeniť buď ručne alebo pomocou imbusového kľúča.

A prečo je potrebné meniť nastavenie okna pri zmene ročných období? Pretože spoločne so zmenou režimu sa mení aj prítlak okná a okná sa tak prispôsobujú danému ročnému obdobiu.

Naviac sa okna pri ignorovaní tejto funkcie rýchlejšie opotrebovávajú a znižuje sa tak ich životnosť. Na obrázku vidíte rozdiel medzi letným a zimným režimom. Továrenským nastavením okien býva letný režim.

Zdieľajte návod ako efektívne využívať plastové okná aj s vašimi priateľmi! Určite ho tiež ocenia.

Nezabudnite dať LIKE na Našu Facebook stránku pre nové recepty a návody na každý deň.

zdroj: takprosto.cc

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.