Zavárané uhorky s čerešňovými listami: Toto je tradičný babičkin recept na moje obľúbené uhorky!

Dnes sme si pre Vás pripravili tradičný, babičkin recept na výborné zavárané uhorky!

Ak Vám tento rok nejaké zvýšia, určite vyskúšajte aj tento postup, budete ich zbožňovať.

Chutia naozaj dokonale!

Reklamy

Na prípravu tohto receptu budeme potrebovať tieto ingrediencie:

  • uhorky
  • voda
  • kôpor
  • cesnak
  • čerešňové listy
  • celý chren
  • soľ

Takto budeme v recepte postupovať:

  1. Pripravte si poháre s tesniacimi viečkami. Oboje musí byť dokonale čisté, inak sa uhorky budú kaziť. Najprv teda poháre aj viečka vysterilizujte. Kto má umývačku, zapnite ju na najvyššiu teplotu a na najdlhší program . Nepridávajte žiadne čistiace prostriedky. Kto umývačku nemá, bude sa musieť zaobísť len s pomocou starého zaváracieho hrnca, kde poháre aj viečka sterilizuje v pare aspoň 20 minút.
  2. Uhorky na nakladanie vyberajte starostlivo. Všetky musia byť úplne zdravé a pevné. Len jedna nahnitá uhorka pokojne zmarí celý pohár. Vybrané uhorky dôkladne umyte a ponorte ich na hodinu do studenej vody. Vďaka tomuto ošetreniu stratia prípadnú horkosť a budú ešte chrumkavejšie . Preberte aj čerešňové listy a vyberte len tie pekné. Budete potrebovať jeden až dva na fľašu. Zbavte ich stopky a takisto starostlivo umyte.
  3. Olúpte cesnak – budete potrebovať strúčik na pohár. Očistite chren a spoločne s kôprom ho umyte. Do každého pohára dajte kúsok chrenu, kúsok kôpru, rozkrojený strúčik cesnaku a jeden alebo dva čerešňové listy. Uhorky začnite skladať do pohárov tak, aby sa ich tam vošlo čo najviac . Pripravte si nálev. Na jeden liter horúcej vody dajte 1,5 lyžice soli. Ešte horúcim nálevom zalejte poháre, uzavrite ich a obráťte hore dnom.

Máme hotovo.

Mňam!

Prajeme Vám dobrú chuť.

Zdieľajte tento recept a potešte svojich priateľov, ktorý si ho tiež určite zamilujú.

zdroj: takprosto.cc

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.