Výborné tiramisu, ktorej môžete pripraviť behom 20 minút!

Tiramisu je veľmi obľúbeným dezertom po celom svete a mnoho ľudí by si ho rado pripravilo doma. Mnoho receptov obsahuje suroviny, vďaka ktorým je výsledok málo chuťovo podobný tomu, ako má tiramisu správne chutiť.

Dnes vám prinášame recept, ktorý zaberie iba 20 minút a skladá sa zo surovín, ktoré sa správne používajú pri jeho príprave. Konečne si tak môžete to pravé tiramisu pripraviť aj doma a pochutnať si s priateľmi , alebo rodinou.

Budeme potrebovať nasledovné ingrediencie:

Reklamy
  • lyžice kakaa,
  • 500 g mascarpone
  • 400 g piškóty,
  • 250 ml uvarená silná káva
  • 3 lyžice práškového cukru
  • 3 vajcia,
  • 1 čajová lyžička mandľovej arómy

Takto budeme v recepte postupovať:

Vyberte si misku, do ktorej sa vojde celá torta. Pripravte si všetky ingrediencie, aby boli v izbovej teplote. Rozbite vajcia v oddelenej miske a rozdeľte bielky a žĺtky. zmiešajte žĺtky a práškový cukor, potom pridajte 500 g mascarpone a vytvorte penivý krém s použitím mixéra, ochuťte mandľovou arómou. Bielky pomaly vmiešajte do mascarpone krému, potom ho uložte do chladničky, aby stuhol.

Ponorte piškóty do kávy, jednotlivo (ale dávajte pozor, aby príliš nenasiakli) a položte ich ako jednu vrstvu do pripravenej misky. Potrite polovicou krému, potom poukladáme druhú vrstvu piškót, potrite druhou polovicou krému. Tortu posypte kakaom a nechajte odpočinúť v chladničke minimálne 15 minút.

Prajeme Vám dobrú chuť!

Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú!

Nezabudnite dať LIKE na našu facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: bidista.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.