TOTO sú skutočné a hlavne pravdivé slova neurológov, ktorí dvíhajú varovný prst: Toto by mala vedieť úplne každá žena

Medzi ženami a mužmi je mnoho rozdielov – nikoho asi nemusíme presviedčať o opaku! Teraz sa lekári sústredili na rozdiel medzi … mužským a ženským mozgom.

Neurochirurgovia z Loughborough University s profesorom Jimom Hornom odhalili, že nedostatok spánku má odlišný vplyv na ženy a mužov.

Výskumy neklamú.

Reklamy

Súvislosť medzi nedostatkom spánku a fungovaním mozgu je oveľa dôležitejšia u žien ako u mužov.

Koniec koncov, existujú aj dôkazy z každodenného života – zatiaľ čo on po hádke sladko spí, ona nemôže dlho zaspať, pretože analyzuje celú situáciu.

A práve v tom je jadro problému – ženský mozog príliš … pracuje.

Podľa profesora Horna je ženský mozog nastavený na riešenie niekoľkých problémov súčasne – aj to má ale svoje klady aj zápory … žena chodí do práce, stará sa o domácnosť a zároveň rieši ešte ďalšie 3 problémy – preto potrebuje spať dlhšie ako muž.

Osem hodín spánku je pre každú ženu priamo nevyhnutnosť!

Ženský mozog pracuje v tzv. Pohotovostnom režime a dokáže fungovať nepretržite, preto je potrebné sa na okamih „vypnúť“ a poriadne si oddýchnuť alebo sa vyspať.

Podľa profesora by mala každá žena ísť spať pred polnocou, spať 8 hodín a … pochopiť, že si to zaslúži, pretože sa jej mozog zaoberá niekoľkými činnosťami naraz.

Všetky ženy! Zdieľajte tento článok svojim partnerom a … choďte spať 🙂

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: takprosto.cc

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.