Toto je 5 varovných signálov upchatých tepien, na ktoré nereagovať nie je tou správnou voľbou!

Správne fungujúce cievy sú kľúčové pre zdravie srdca a celkového organizmu. Ak však sú tepny upchaté, môže to mať závažné dôsledky na kardiovaskulárny systém.

Existuje niekoľko varovných signálov, ktoré by ste nemali ignorovať:

  1. Bolesť Chrbta: Hromadenie usadenín v cievach môže spôsobiť znížený prietok krvi v bedrovej oblasti, čo môže viesť k bolestiam chrbta a slabším platničkám.
  2. Nadmerné Potenie: Nadmerné potenie, najmä v noci, môže byť dôsledkom náročnejšej práce srdca, keď sa snaží pumpovať krv cez upchaté tepny.
  3. Opuch Nôh: Opuch nôh je častým príznakom problémov s cievami. Telo sa snaží vyrovnávať nedostatočný prietok krvi, čo vedie k opuchom a znecitliveniu nôh.
  4. Vypadávanie Vlasov: Nedostatok kyslíka a živín, ktoré sa dostávajú k vlasovým folikulom kvôli upchatým tepnám, môže spôsobiť vypadávanie vlasov. Tento príznak môže naznačovať aj riziko kardiovaskulárnych ochorení.
  5. Problémy s chôdzou a státím: Znížený prietok krvi môže spôsobiť problémy s chodom a státím.

Okrem opuchu nôh môže dochádzať k znecitliveniu a bolestiam v končatinách.

Ak spozorujete tieto príznaky, je dôležité vyhľadať lekársku pomoc.

Prevencia spočíva v zdravom životnom štýle, strave bohatej na vlákninu a pravidelnom cvičení.

Reklamy

Nereagovať na tieto varovné signály môže viesť k závažným kardiovaskulárnym komplikáciám.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Mamička vždy vyrobila túto súčinnú domácu náplasť podľa ľudového receptu a jej dieťa prestalo kašlať počas jedinej noci. Teraz sa s týmto nápadom podelila s ostatnými

Stačí Vám doslova iba jedna obyčajná čajová lyžička tejto rastliny a dokáže zlepšovať pamäť, chráni cievy a má mnoho iných, úžasných zdravotných benefitov!

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.