Takto jednoducho som sa zbavila viditeľného zubného kameňa vďaka ingredienciám, ktoré som našla doma!

Existuje niekoľko prírodných metód, ktorými sa môžete zbaviť alebo zabrániť vzniku zubného kameňa, ktorý sa už vytvoril.

Zubný kameň nie je len estetickým problémom, ale môže viesť aj k rozvoju mnohých chorôb.

1. Jedlá sóda a soľ

Reklamy

Zmiešajte lyžicu sódy bikarbóny so štipkou soli, potom do zmesi ponorte navlhčenú zubnú kefku a dôkladne si ňou potierajte zuby. Potom si vypláchnite ústa veľkým množstvom vody.

Túto metódu používajte raz týždenne.

2. Pomarančová kôra

Kefku pretrite niekoľkými kúskami čerstvej pomarančovej kôry alebo roztlačte a zmiešajte s trochou zubnej pasty a umyte si zuby. Potom si vypláchnite ústa vlažnou vodou. Operáciu opakujte niekoľkokrát týždenne.

3. Citrónová šťava, citrónová kôra

Kyseliny nachádzajúce sa v citróne nielenže zbavujú baktérie v ústnej dutine, ale aj ľahko bielia zuby. Zuby si pretrite kúskom citrónovej kôry alebo opláchnite citrónovou šťavou.

Túto liečbu nie je potrebné preháňať, pretože silné kyseliny môžu tiež poškodiť zubnú sklovinu.

4. Sezamové semiačka

Prírodný exfoliátor, čistí zuby od nečistôt a usadenín. Vezmite lyžicu sezamových semienok do úst a žujte, kým sa nevytvorí pasta. Potom si zuby pretrite suchou zubnou kefkou pomocou sezamovej pasty.

5. Peroxid vodíka a ústna voda

Zmiešajte čajovú lyžičku ústnej vody s 3 čajovými lyžičkami peroxidu vodíka. Zmesou kloktajte niekoľko minút a potom si vypláchnite ústa čistou vodou.

6. Kokosový olej

Vezmite 1 – 2 čajové lyžičky kokosového oleja do úst a potom začnite „žuť“, čím ich intenzívne opláchnite. Olej vás zbaví nečistôt a baktérií. Ráno, ihneď po prebudení, to urobte a potom si umyte zuby.

7. Jahody a paradajky

Vďaka obsahu kyselín majú veľmi silný čistiaci účinok. Nalepte ich a vložte na zubnú kefku, zuby si dôkladne umyte kašou, potom si vypláchnite ústa čistou vodou.

8. Aloe vera a glycerín

Zmiešajte 1 čajovú lyžičku gélu z aloe vera so 4 čajovými lyžičkami rastlinného glycerínu, pridajte 10 kvapiek citrónového éterického oleja, 4 čajové lyžičky sódy bikarbóny a toľko vody, aby bola zmes príjemná.

S týmto si trieť zuby každé 2-4 týždne.

9. Klinčeky

Rozdrvte 4 – 5 klinčekov, potom zmiešajte s trochou olivového oleja a vyčistite si zuby touto pastovou pastou. Ľahko sa tak zbavíte nielen zubného kameňa, ale aj nepríjemného zápachu z úst.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: www.tudasfaja.com/10-termeszetes-gyogymod-amely-segitsegevel-konnyen-megszabadulhatsz

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.