Stačilo, aby som začala pravidelne jesť iba tri datle denne a začali sa diať zázraky: Takto dobre som sa ešte necítila!

Datle sú veľmi nedocenené ovocie, škoda! Sú veľmi zdravé, o čom Vás za chvíľu presvedčíme….

Tieto kôstkovice majú blahodarné účinky na naše telo, a ich sladká chuť poteší každého.

1. Datle majú blahodarný vplyv na naše cievy.Pomáhajú ich očistiť a pravidelná konzumácia  znižuje riziko vzniku aterosklerózy, rovnako ako mŕtvice a srdcového infarktu.
2. Datle chránia pečeň pred toxínmi. Pečeň lepšie pracuje a menej sa unavuje, a preto ich natoľko neohrozujú choroby.
3. Datle sú bohatým zdrojom draslíka, ktorý má priaznivý vplyv na naše srdce. Pomáhajú znížiť hladinu nezdravého cholesterolu, ktorý je zodpovedný za problémy s týmto orgánom.

Reklamy

4. Datle sú bohatým zdrojom vitamínu A! Tento vitamín chráni naše oči a regeneruje rohovku. Vďaka obsahu luteínu nás datle chránia pred škodlivým UV žiarením.
5. Je zaujímavé, že datle pôsobia ako liek proti bolesti. Navyše pomáhajú zmierniť opuchy. Znižujú infekcie v našom organizme.

6. Niekoľko datlí a k tomu mandle s orechmi vytvorí desiatu plnú energie! Zdravý cukor dodáva veľa sily, a súčasne stimuluje mozog. Sú povinnou súčasťou stravy športovcov.
7. Vedeli ste, že nenápadné datle stimulujú trávenie? To práve vďaka obsiahnutým aminokyselinám sa telo ľahšie očisťuje. Datle sú tiež zdrojom vlákniny.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: takprosto.cc

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.