Protizápalový, protinádorový spaľovač tukov, ktorý mne zabral perfektne na vysoký krvný tlak!

Každá časť zeleru, stonka, list a dokonca aj semená sú jedlé a plné živín. Zelerové listy sa často pridávajú aj do polievok a oblohy a mleté ​​zelerové semiačka sú dokonalým korením.

Olejová zložka v semenách, je zodpovedná za charakteristickú arómu zeleru a za jeho veľa účinkov na zdravie. Zeler má vysoký obsah vitamínov B6, C, A, K, kyseliny listovej, vápniku a vlákniny.

Pozrime sa, aké priaznivé účinky má na naše zdravie.

Reklamy

Protizápalové účinky

Zeler je plný antioxidantov, ktoré posilňujú boj proti voľným radikálom, ktoré zohrávajú úlohu pri zápalových procesoch.

Zeler sa dá použiť ako prírodná liečba pri mnohých zápalových ochoreniach, ako sú choroby pečene a obličiek, artritída, syndróm dráždivého čreva, kožné choroby a infekcie močových ciest..

Znižuje hladinu cholesterolu

3-n-butylftalid v zeleri je zložka, ktorá znižuje hladinu tukov v krvi. Zelerový doplnok výživy môže tiež znížiť hladinu cholesterolu v krvi.

Proti vysokému krvnému tlaku

Vysoký krvný tlak tiež zvyšuje riziko srdcových chorôb. Výťažky zo semien zeleru majú antihypertenzívny účinok. Zeler obsahuje veľa draslíka a vápniku, ktoré podporujú zdravie srdca.

Ochorenia pečene a obličiek

Zeler je ideálne jedlo na čistenie pečene. Jeho pravidelná konzumácia má ochranný účinok na zdravie obličiek a pečene. Má vysoký obsah vitamínov C, B a A a má tiež močopudný účinok, ktorý pomáha pri detoxikačných procesoch.

Podporuje chudnutie

Je to jedna z potravín, ktorá je povolená počas programov na chudnutie. S nízkym obsahom kalórií a sacharidov je však bohatá na vlákninu.

Proti nadúvaniu, pomoc pri trávení

Účinok diuretika je spojený s množstvom priaznivých účinkov na trávenie. Konzumácia zeleru má tiež vynikajúci antihydratačný a nadúvací účinok a zlepšuje trávenie.

Môže mať tiež preventívny účinok na rakovinu

Zeler patrí medzi zeleninu, ktorá má karcinogénny účinok tak isto ako napríklad fenikel, repa, paštrnák alebo petržlen.

Zeler obsahuje polyacetylén, ktorý pomáha odstraňovať toxíny, posilňovať imunitný systém a predchádzať vývoju rakovinových buniek, najmä rakoviny prsníka a leukémie.

Obsahuje tiež deriváty kumarínu, ktoré pôsobia proti krvným zrazeninám.

Stále ešte váhate nad tým, či ho zaradiť do svojho jedálnička?

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: www.tudasfaja.com/rakmegelozo-gyulladascsokkento-eros-zsiregeto-es-meg-vernyomasra-is-jo-te-tudod-mi-ez

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.