Nepečený najlepší „pudingáč“ , ktorý Nás okamžite dostal

Niektoré recepty máme viac obľúbené, ako iné a niektoré sme zvyknutí pripravovať pravidelnejšie. Tento receptík je jeden z tých, ktorý si pripravujete s úsmevom na tvár a veľmi často.

Chutných nepečených zákuskov je ako šafranu, a preto Vám dnes ukážeme jeden skutočne skvelý recept, ktorý si zamiloval každý, ktorý ho skúsil.

Budeme potrebovať nasledovné ingrediencie:

Reklamy
 • 1 vanilkový alebo smotanový puding v prášku
 • 400 ml mlieka
 • 200 ml smotany na šľahanie
 • 1 balenie vanilkového cukru
 • 320 g kryštálového cukru
 • 150 g práškového cukru
 • 170 g masla
 • maslové sušienky (asi 45 až 50 kusov)
 • kakao alebo granko na posypanie
 • trochu mlieka a rumu (nemusí byť) na namáčanie sušienok

Takto budeme v recepte postupovať:

 • Najprv je potrebné si uvariť krém, ktorý je jediná tepelne spracovaná časť zákusku. Práve preto je hotový naozaj expresne rýchlo. Do hrnca si vylejeme väčšiu časť z pripraveného mlieka (400 ml), asi tak trištvrtinu. Pridáme k nemu kryštálový a vanilkový cukor a zamiešame. Namiesto vanilkového cukru môžete použiť vnútro z vanilkového lusku. Hrniec dáme na sporák na mierny plameň a mlieko s cukrom necháme zohriať. Občas premiešame, aby sa nám cukor úplne rozpustil. Kým sa mlieko varí, v ďalšej nádobe si k zvyšku mlieka pridáme vajcia a všetko pomocou kuchynskej metličky rozšľaháme. Následne k mlieku s vajciami pridáme puding v prášku a znovu všetko rozmiešame. Keď už vidíme, že mlieko je v bode varu, ihneď ho stiahneme zo sporáka, aby sa nám nezačalo variť. Do takto horúceho mlieka potom vlievame puding rozmiešaný v mlieku a vajciach a stále energicky miešame, aby sa nám zmesi nezrazili. Hotovú zmes na uvarenie pudingu potom dáme znovu na sporák a na miernom plameni ďalej miešame. Varíme už klasický puding, takže miešame, pokiaľ nezhustne. Je dôležité miešať pomocou kuchynskej metličky, aby nám nevznikli hrudky. Ak by sa vám aj napriek tomu urobili, pokojne puding po uvarení rozmixujte pomocou ponorného mixéra na krémovú hustú hmotu.
 • Puding po uvarení necháme vychladnúť tak, že ho môžeme preliať do inej (nekovovej nádoby), aby rýchlejšie vychladol. Puding počas chladnutia sem-tam premiešame. Nielen že to urýchli proces chladnutia ale zabránime aj vzniku „pudingovej kožky“. Kým puding chladne, zmiešame si maslo, ktoré sme nechali zmäknúť pri izbovej teplote s práškovým cukrom. Pomocou mixéra si tieto ingrediencie vyšľaháme a keď nám puding vychladne, vyšľahané maslo vmiešame do neho.
 • Pripravíme si formu na pečenie alebo akúkoľvek väčšiu misu a jej dno vyložíme maslovými sušienkami. Pokvapkáme ich mliekom v ktorom rozmiešame trošku rumu alebo len rumovú arómu. Spodnú vrstvu len kvapkáme, no ďalšie vrstvy sušienok môžeme rýchlo do mlieka namáčať. Spodok tak bude o trošku tuhší a nebude sa drobiť. Na spodnú vrstvu sušienok potom natrieme časť krému. Zarovnáme ho a potom naukladáme ďalšiu vrstvu sušienok namáčaných v mlieku. Striedame až pokiaľ neminieme ingrediencie. Následne si poriadne vychladenú smotanu pomocou mixéra vyšľaháme. Vzniknutú šľahačku rozvrstvíme na posledné poschodie zo sušienok. Všetko potom posypeme kakaom, grankom alebo strúhanou čokoládou a dáme chladiť.
 • Ak chcete pripraviť krajší koláč a máte o pár minút viac času, krém nerozotierajte ale dajte ho do cukrárenského vrecka. Potom ho pekne „ďobkaním“ povytláčajte po celej sušienkovej vrstve. Rovnako ozdobte zákusok šľahačkou na povrchu. Bude vyzerať luxusnejšie. Ak chcete, do pudingovej vrstvy môžete zatlačiť aj tenučké kolieska banánov. Tie však najprv namáčajte do citrónovej šťavy, aby nezhnedli.

Máme hotovo!

Prajeme Vám dobrú chuť!

Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú!

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: Facebook, Vaše najlepšie recepty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.