Mäkký a chrumkavý domáci chlieb pripravený ako od babičky!

Domáca príprava základných potravín, ako je potrebné pečivo, je u nás stále viac obľúbená. Najčastejšie doma pripravovanou potravinou je zrejme chleba. Existuje množstvo rôznych receptov.

Aj vy máte už pravdepodobne za sebou jeden, či viac pokusov o jeho prípravu. Ak ste už našli svoj recept iste vyskúšajte aj tento. Pre tých, čo stále ešte hľadajú bude tiež ideálne. Tento chlieb je mäkký a nadýchaný zakaždým!

Tieto ingrediencie budeme potrebovať:

Reklamy
  • 3 šálky teplej vody,
  • 1/4 šálky cukru,
  • 1,5 lyžičky kvasníc,
  • 1/3 šálky masla,
  • 1 lyžička soli,
  • 6-7 šálok múky

Takto budeme postupovať:

V miske rozpustite kvasnice v teplej vode, pridajte cukor a premiešajte. Nechajte stáť 10 minút pri izbovej teplote. Po 10 minútach pridajte maslo, soľ a múku a dobre premiešajte. Získate homogénny, ohybné a mierne lepivé cesto, ktoré sa musia ľahko odlepovať od misky. Cesto hnetie ešte po dobu 6 až 10 minút, môžete pridať aj viac múky, ak je treba. Potom cesto zakryte čistou utierkou a nechajte ho na teplom mieste po dobu najmenej 60 minút, kým nevykysne. Upečte chlieb dozlata v predhriatej rúre. Pripravenosť môžete skontrolovať pomocou špáradla.

Máme hotovo! Dobrú chuť.

Nezabudnite dať LIKE na našu facebook stránku pre tie najlepšie recepty na každý deň.

zdroj: bidista.com

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.