Známy mi doporučil zaradiť do stravy tieto semiačka: Odvtedy mu vždy keď ho stretnem ďakujem- Takto mi dokázali pomôcť!

Španielska štúdia zistila, že tekvicové semiačka obsahujú zložky, ktoré ničia rakovinové bunky. Tieto semená tiež zlepšujú videnie a sú skvelé na udržanie duševného a fyzického zdravia.

Tajomstvom tekvicových semien je protizápalový účinok, ktorý eliminuje takzvané glykačné mini-zápaly v orgánoch a je preto účinný aj pri zabíjaní rôznych druhov rakovinových nádorov.

Podľa nemeckej štúdie by ženy v menopauze mali konzumovať tieto semená každý deň, aby sa znížila pravdepodobnosť vzniku rakoviny prsníka až o 23%.

Tieto semená tiež obsahujú veľké množstvo bielkovín, mangánu, draslíka, fosforu a zinku, ktoré sú rozhodujúce pre imunitný systém. Zlepšujú spánok, zrak, náladu, kvalitu pokožky a pomáhajú vám pri chudnutí.

Tekvicový olej je mimoriadne dôležitý liek proti rakovine prostaty.

Dobré riešenie pre nespavosť

Tekvicové semiačka sú bohaté na tryptofán, esenciálnu aminokyselinu, čím zabraňujú stresu a nespavosti. Ak ste už nejaký čas nemali „žiadne sny“ alebo ste nepokojní, rozrušení, šálka tekvicového čaju je oveľa účinnejšia ako hrsť liekov!

Pripravte čaj s lyžicou drvených tekvicových semien v škrupine a šálkou vody. Vodu nechajte so semiačkami variť asi 5 minút, oslaďte ju medom a skonzumujte 30 minút pred spaním. Toto opakujte najmenej 14večerov.

Ošetruje a regeneruje pokožku

Tekvicové semiačka pomáhajú liečiť kožné ochorenia, ako sú napríklad lupiny. Ak skonzumujeme 20 surových tekvicových semiačok denne, pred obedom, doprajeme svojmu telu potrebnú dávku zinku. Zároveň je tiež bohatý na vitamín A, takže môžeme zabezpečiť aj celistvosť nášho videnia.

Chráňte srdce

Podľa odborníkov sú tekvicové semená vynikajúcim zdrojom horčíka. A horčík je minerál, ktorý je zodpovedný za normálne fungovanie srdca. Zabraňuje infarktu a tiež chráni cievny systém. Zároveň skrýva aj nenasýtené mastné kyseliny, podporuje zdravie ciev. Kúra z tekvicových semien môže tiež regenerovať srdcový sval. Aby ste to dosiahli, musíte mesiac jesť 80-90 zŕn surových tekvicových semien. Počas tejto doby sa vyhýbajte mastným jedlám, pečienkam a pečivu.

Liečba problémov s prostatou

Vďaka obsahu zinku, ktorý je základným minerálom prostaty, sú tekvicové semená ideálnym liekom na žľazy. Tu je príklad, ako vyrobiť efektívny liek: dve lyžice tekvicových semien zbavených škrupiny zomelieme na mlynčeku na orechy a potom povaríme v šálke vody. Čaj z neho by sa mal lúhovať asi 15 minút a opakovať dvakrát až trikrát denne, kým sa sťažnosti nezmiernia.

Zmierňuje bolesť vyvolanú dnou

Tekvicové semiačka sú vynikajúcim liekom pre ľudí s dnou, pretože pomáhajú eliminovať kyselinu močovú, ktorá sa hromadí v tele. Takzvané mlieko je potrebné pripraviť tak, že do hlineného hrnca dáte 6 lyžíc rozdrvených tekvicových semiačok a potom ich naplníte tromi pohármi vriacej vody, resp. Z toho sa dá získať časť. Výsledný roztok by sa mal filtrovať a konzumovať pred jedlom po dobu jedného mesiaca. Počas liečby sa bolesť zmierni, tvrdia odborníci.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: www.tudasfaja.com/ez-a-mag-megoli-a-rakos-sejteket-javitja-az-alvast-a-latast-es-itt/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.