ZAPÁCHAJÚCE A STVRDNUTÉ UTERÁKY UŽ NERIEŠIM: TENTO NÁPAD SOM ODKUKALA OD TETY V RAKÚSKU, TAKÚ BIELIZEŇ A ČISTÚ PRÁČKU SOM NEMALA ROKY!

Prekvapilo ma, že keď som bývala u tety v Rakúsku, vôbec nepoužívala bežné pracie prostriedky z drogérie…

A to ste mali vidieť tie uteráky, župany a tiež ostatnú bielizeň – úžasne voňavé a hlavne mäkké a jemné.

Mne v takom stave vždy vydržali pár praní a potom sa jemné vlákna zlepili a namiesto jemnosti boli nepríjemné na dotyk a dokonca aj zapáchali.

Reklamy

Moja teta si vyrába úplne jednoduchý domáci zmäkčovač – ako tomu ona hovorí. Ide vlastne o niečo ako náhradu aviváže, ale takú, ktorá vám zároveň čistí práčku.

Navyše žiadne alergie ani nepríjemné podráždenie pokožky nehrozí, je to úplne bio.

Ja to pridávam do každého prania do odmerky ako klasickú aviváž v rovnakom množstve.

Po čase som si všimla, že aj práčka je v lepšom stave – nezosmrdelo a bola bez vodného kameňa (je potreba ale povedať, že periem minimálne pri 45 stupňoch, to mi tiež poradila teta, práve kvôli čistote práčky i bielizne). Som s tým veľmi spokojná.

Čo budeme potrebovať:

10 g jedlej sódy
150-200 horúcej vody
800 ml jablčného octu
20 kvapiek esenciálneho oleja, ktorý máte radi – ak nemáte dajte trošku aviváže
Plastovú nádobu – čo najväčšie (ja som mala od pracieho gélu 5 litrovú)

Postup:

Do plastovej nádoby jednoducho nalejeme vodu, pridáme sódu a ocot – keď zmes prestane bublinková, pridáme esenciálny olej, zavrieme a trochu premiešame.

Teraz môžeme používať ako klasickú aviváž – táto zmes zmäkčuje vodu i prádlo, veci vám budú lepšie voňať a čo je na tom najlepšie, tú najväčšiu zmenu budete vidieť na uterákoch. Už po prvom praní neboli tvrdé, ale krásne jemné a savé, ako kedysi.

Nezabudnite dať LIKE na našu facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: electropiknik.cz

One Comment on “ZAPÁCHAJÚCE A STVRDNUTÉ UTERÁKY UŽ NERIEŠIM: TENTO NÁPAD SOM ODKUKALA OD TETY V RAKÚSKU, TAKÚ BIELIZEŇ A ČISTÚ PRÁČKU SOM NEMALA ROKY!”

  1. Sú to „len“ drobnosti, ale v dnešnej dobe znova nadobúdajú svojú zašlú slávu- už len svojou jednoduchosťou ale hlavne finančnou nenáročnosťou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.