VÝBORNÝ NA IMUNITU:Geniálny spôsob ako si doma vypestovať vlastný zázvor! Jednoduchý spôsob!

Liečivé vlastnosti zázvoru sú preukázané. Značne posilňuje imunitu, pôsobí protizápalovo a dokáže Vás vytiahnuť z každej chrípky, alebo sa po ňom oplatí siahnuť, aj keď Vás napríklad len bolí v krku.

Reklamy

Koreň zázvoru dokonca pomáha vyrovnať sa s bronchiálnou astmou.

Navyše je to skvelé korenie, ktoré dodáva šmrnc akémukoľvek pokrmu.

Zároveň je zázvor ale aj veľmi drahý.

Ak chcete ušetriť nejaké eurá, pokúste sa vypestovať si zázvor na parapete.

  1. Domácemu zázvoru sa darí veľmi dobre. Nesmiete ale zabudnúť, že vegetačné obdobie tejto rastliny trvá približne 8-10 mesiacov. Preto neponáhľajte a buďte trpezliví.
  2. Najprv musíte kúpiť koreň zázvoru. Pri nákupe venujte pozornosť stavu koreňa: musí byť tvrdý a hladký na dotyk, nie dutý. Musí mať viditeľné odnože.
  3. Pred vysadením rastliny musia byť koreň “prebudený”. Ak to chcete urobiť, namočte ho do teplého roztoku slabého manganistanu draselného a nechajte ho namočený niekoľko hodín. Najlepšie cez noc. Kupovaný zázvor totiž potrebujete zbaviť inhibítorov (zabraňovače rastu).
  4. Potom pripravte široký kvetináč a dajte do neho zeminu. Zázvor rastie veľa do šírky, preto kvetináč čo najširší. Do hliny zasaďte namočený koreň, zhruba do hĺbky 5 cm. Pokiaľ máte naklíčený koreň, rašiace púčiky smerujte nahor
  5. Kvetináč potom už len uložte na teplé miesto, ale nie na priame slnko. Potom už stačí len dostatočne zalievať. Zázvor potrebuje vlhko a dostatok vlahy.
  6. Môžete ho takto pestovať na záhrade, alebo pokojne rovno na parapete. Ako je vyššie spomenuté, zázvor potrebuje 10 mesiacov, než je možné ho zožať.
  7. Potom už stačí vždy len odkrojiť kúsok zázvoru, ktorý práve potrebujete a nechať tak vlastne rásť zázvor do nekonečna, alebo ho zožať celý a proces opakovať a nechať vyrásť zázvor nový.

Máme hotovo.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku.

zdroj:  kakhacker.ru

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.