Už nikdy nevyhodíte použité sáčky z čaju: Výborný pomocník do záhrady aj domácnosti!

Ráno začnete dobrým čajom. Čo ale ďalej s vylúhovaným čajovým sáčkom? Skončí v odpadkovom koši? Chyba. 

Ukážeme Vám, na čo všetko  môžete efektívne čajový sáčok použiť. 

Poslúži Vám v mnohých oblastiach.

Reklamy

Budete veľmi milo prekvapení tým, kde všade ho môžete využiť.

Naozaj efektívne tipy a nápady, o ktorých ste zatiaľ rozhodne nevedeli.

SPÔSOBY AKO ĎALEJ VYUŽIŤ ČAJOVÉ VRECÚŠKA

  • Sáčok čierneho čaju pomôže tiež na kruhy pod očami. Nechajte čierny čaj odstáť deň v chladničke a potom na kruhy a opuchy prikladajte sáčok, namáčaný v odstátom čaji.
  • Sáčok využijete aj vo chvíli, keď ste prišli k malej spálenine napríklad v kuchyni. Ak ste sa oparili napr. Parou, priložte studený sáčok čaju. Lieči, chladí a hojí.
  • Suchý a neprevarený sáčok čaju je skvelý bojovník proti zápachu, ktorý sa často valí z topánok. Vložte na noc do každej topánky čerstvý sáčok čaju a ráno je po zápachu.
  • Než zasadíte do pôdy zeleninu, vložte do nej pár vreciek použitého zeleného čaju. Zložky čaju pôdu pripravia na sadenie a vyživia ju.
  • Keď niektorý riad nie je možné vyčistiť, nech sa snažíte sebe viac, ponorte do vody použité vrecúško čierneho čaju. Špina sa uvoľní a zložky čaju povrch riadu čistia.
  • Čierny čaj tiež leští. Studený, ale mokrý sáčok čaju použijete teda tiež v kúpeľni. Vyčistite zrkadlo týmto sáčkom a potom len dosušte suchou handrou. Zrkadlo sa bude blýskať.
  • Keď pripravujete nejaké aromatické jedlo, často aj Vaše ruky budú cítiť nepríjemným zápachom. Napr. rybacinou, cibuľou, cesnakom, atď. Prevetrajte preto v dlaniach sáčok použitého čierneho čaju a potom ruky opláchnite. Zápach je preč.

Zdieľajte tieto geniálne tipy ako využiť obyčajné čajové vrecúška aj s priateľmi!

Určite si im tiež budú hodiť.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

zdroj:  newsner.com

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.