Už mesiac pred infarktom Nám naše telo dáva jasné signály: Neignorujte ich!

Infarkt je priamym dôsledkom koronárnej oklúzie, ktorá môže tiež spôsobiť poškodenie krvného obehu a srdcového svalu.

Je to stav, ktorý si vyžaduje okamžitý zásah.

Čím viac je tepna upchatá, tým väčšie je nebezpečenstvo pre celé telo, pretože môže dôjsť k strate dodávky kyslíka do buniek a tkanív, čo je život ohrozujúci stav.

Nasledujúcimi znakmi Nás naše telo varuje dlho pred samotným infarktom, neignorujte ich!

Reklamy

Neustála a nevysvetliteľná únava

V dôsledku upchatia tepien srdce zdvojnásobí svoje úsilie a spotrebuje viac energie na pumpovanie rovnakého množstva krvi do zvyšku tela, čo môže spôsobiť únavu aj pri najmenšej námahe.

Studené potenie

Tento príznak zvyčajne neprichádza sám, často je sprevádzaný závratmi, malátnosťou, mdlobou. Takéto nepohodlie sa môže vyskytnúť kedykoľvek, či už vo dne alebo v noci, alebo keď moc teplo alebo moc zima.

Nepravidelnosť srdcového tepu

Nespavosť alebo opakujúce sa poruchy spánku

Štúdia v Európskom vestníku preventívnej kardiológie zistila priamu súvislosť medzi ťažkým zaspávaním, rôznymi poruchami spánku a rizikom srdcových chorôb.

Ak teda zistíte, že sa často necítite unavení, aj keď by ste mali, môžete mať podozrenie na srdcovú chorobu, pri ktorej bude nasledovať infarkt.

Bolesť v hrudi

Prítomnosť pulzujúcej bolesti alebo pocit neustáleho tlaku v hrudníku je často spojený so zvýšeným rizikom srdcového infarktu. V niektorých prípadoch môže bolesť presahovať hrudník až po končatiny, čeľusť a ramená.

Problémy s dýchaním alebo dýchavičnosť

K zhoršeniu dodávky kyslíka do pľúc dochádza vo forme ťažkostí s dýchaním a objavenia sa iných respiračných problémov a môže to byť tiež znakom blížiaceho sa infarktu.

Ak sa takýto symptóm vyvinie aj bez veľkej fyzickej námahy, neignorujte ho“

Nezabudnite dať LIKE na Našu stránku pre nové články na každý deň.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové články na každý deň.

zdroj: www.tudasfaja.com/egy-honappal-a-szivroham-elott

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.