Túto rastlinku by som vyvážila kľudne aj zlatom: Vďaka medovke konečne už zaspím a okrem toho dokáže toto všetko s mojím telom a zdravím!

Môžete si ju vypestovať na záhradke, či balkóne, alebo si ju už kúpiť priamo v obchode vysušenú a vo forme čaju.

Tento poklad prírody dokáže skutočné zázraky!

Má prijemnú citrónovú vôňu a sladkastú chuť. Medovka je veľmi obľúbená pri problémoch s nespavosťou, pretože upokojuje organizmus. No má aj veľa iných výhod, prečo šálka čaju z medovky určite nezaškodí.

Reklamy

Obsahuje tieto vitamíny:

Hoci sa to nezdá v tejto bylinke je ukrytých hneď niekoľko vitamínov. Vitamín B mnoho ľudí dostáva do tela prostredníctvom tabletiek z lekárne.

Medovka ponúka omnoho zdravšiu a výhodnejšiu alternatívu vďaka, ktorej sa do tela dostane B1, B2 a dokonca aj B3. Taktiež v nej nechýba vitamín C.

Dokáže liečiť ekzémy:

Medovka je skvelá aj pri riešení ekzémov. Môžu za to jej antibakteriálne vlastnosti, ktorými sa už neraz preslávila. Rovnako priaznivo pôsobí aj pri problémoch a neustále sa vracajúcou plesňou na nohách. Podobne ako harmanček pôsobí aj pri ranách. Taktiež je výborným riešením pri vznikajúcich herpesoch.

Skutočne pomáha pri chudnutí:

Medovka pomáha pri správnej výmene látok v tele, pretože zabezpečuje správnu premenu sacharidov v tele. Práve preto je medovka pridávaná aj do rôznych čajových zmesí, ktoré sú určené na tento účel. Obsahuje látky, ktoré sú podstatné aj pre tvorbu energie v tele. Očisťuje organizmus a vylučuje toxíny.

Bojovník proti zlej nálade:

Je preukázané, že táto bylinka potláča úzkostné stavy. Je využívaná aj vo farmaceutike, ako súčasť mnohých liekov, pre jej upokojujúce účinky. Medovka dokáže navodiť pocit pokoja a tým zabraňuje každodennému stresu a nervozite. Odporúča sa piť večer, pretože môže pôsobiť uspávajúco.

Dokáže tlmiť bolesť:

Silné migrény, ktorých sa nie a nie zbaviť. S týmto si medovka poradí tiež. Zmierňuje nepríjemné pocity, chuť na zvracanie a bolesti. Pri pravidelnom užívaní môžu dokonca pominúť úplne.

Je veľkým pomocníkom aj pri menštruačnej bolesti.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové články na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na Našu stránku pre nové recepty na každý deň.

zdroj: takprosto.cc

Mohlo by Vás tiež zaujímať:

Domáci recept na imunitu od našej 74- ročnej babičky: Tvrdí, že len vďaka tomu ju obchádzajú všetky zdravotné neduhy už celé roky!!
Vďaka tejto jednoduchej a rýchlej masáži s použitím tenisovej loptičky som sa zbavila bolestí krku!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.