Trápia Vás afty? Tento domáci recept Vám pomôže sa ich konečne zbaviť!

Tiež vás trápia biele a bolestivé vriedky vo vašich ústach? Afty, sú malinké zapálené rany, nič príjemné. Každý, kto nimi trpí, má problém jesť a neustále pociťuje bolesť. Navyše proces hojenia je zdĺhavý … našťastie si ale s aftami môžete poradiť prírodnou cestou!

Reklamy

Afty sú malé vriedky, ktoré sa zvyčajne objavujú v ústnej dutine, niekedy aj na perách alebo jazyku. Ich vznik je spôsobený viacerými faktormi, napr. Stres, únava, nedostatok vitamínu B12, železa a kyseliny listovej, zníženou imunitou, alebo podráždením ďasien kefkou na zuby.

Okamžitú úľavu nám poskytne ľad! Zmierňuje opuch a znižuje bolesť. Kocku ľadu jednoducho zabaľte do čistej handričky a jemne priložte na boľavé miesto. Ľad zabráni ďalšiemu rozšíreniu aftyu.

Ak už je neskoro a afta je zapálená, odporúčame vám vyskúšať nasledujúce spôsob:

Zázračným liekom na afty je aloe vera! Tento recept si nevyžaduje žiadnu náročnú prípravu. Stačí rozrezať list aloe, šťavu zmiešať s trochou teplej vody a vykloktať ústa. Táto zmes utíši bolesť a spoľahlivo potlačí zápal.

Pre tých z vás, ktorí nemajú aloe, máme recept na domáce kloktadlo:

– 100 ml vody
– 1 lyžička soli
– 1 lyžička sódy bikarbóny
– niekoľko kvapiek peroxidu vodíka
Postup je jednoduchý – zmiešajte všetky prísady a zmesí kloktajte ústa 4-krát denne.

Pomôže perfektne!

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: podaj.to

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.