Toto sú tri babičkine overené recepty na zimné, neutíchajúce bolestí krku: Vždy si veľmi hravo poradila so zdravotnými neduhmi!

Keď vás hrdlo škriabe a bolí vás prehĺtať, sú to nepríjemné príznaky  zápalu hrdla. Ak sú príznaky mierne a nesúvisia s vysokou horúčkou, hnisaním a zväčšením lymfatických uzlín, môžeme si v domácej lekárni takto úžasne pomôcť aj sami!

1. Šalviový čaj s medom: akýkoľvek zápalový proces si vyžaduje správnu hydratáciu organizmu.

V prípade boľavého hrdla nie je na to nič vhodnejšie ako dobrý horúci čaj. Využite šalviu lekársku, ktorej protizápalové a ústne dezinfekčné účinky sú známe v ľudovom liečiteľstve. Môžete osladiť akáciovým medom a pridať trochu citrónu.

2. Kloktanie na spôsob babičky.

Pamätajte, že tradičné rady majú vo väčšine prípadov dobre podložený vedecký základ. V prípade bolesti hrdla môžu byť často prítomné baktérie, ktoré spúšťajú zápal.

Reklamy

Táto baktéria nemôže prežiť pri vysokej koncentrácii soli, preto sa dá veľmi dobre použiť nasledujúci tip:

V pohári vlažnej vody rozpustite dostatok kuchynskej soli, aby mala voda výraznú slanú chuť, kloktajte ňou a potom vypľujte. Tí, ktorí nepreferujú tento spôsob, môžu vyskúšať aj alternatívu jablčného octu. Pridajte 2 polievkové lyžice koncentrovaného jablčného octu do veľkého pohára vody a vaše kloktadlo je pripravené.

3. Chren a klinčeková šťava na pitie: Táto na prvý pohľad zvláštna kombinácia je naozaj účinná.

Pridajte lyžičku rozdrvených klinčekov do lyžičky čerstvo nastrúhaného chrenu a pridajte do pohára horúcej vody. Pomaly popíjajte a 2-3x denne.

4. Cibuľovo-klinčekové mlieko:

Suroviny: 1 liter čerstvého domáceho mlieka, 1 veľká cibuľa a 2-3 klinčeky.
Príprava: Cibuľu ošúpte a nakrájajte na veľké kúsky, potom ju pridajte do mlieka, do ktorého ste predtým pridali klinčeky. Mlieko prevarte, nechajte ho 10 minút vychladnúť a prefiltrujte. Výsledný mliečny liek konzumujte trikrát denne.

Zdieľajte tento článok nech to vidia aj ostatní!

Nezabudnite dať LIKE na Našu stránku pre nové články na každý deň.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Toto je dlhý a veľmi užitočný zoznam celých 150+ prírodných liečiv a na čo skutočne úžasne zaberajú: Takto naše babičky bojovali so zdravotnými neduhmi:

Môj dedko nikdy nemá problém so škodcami na svojom ovocí a zelenine: Na rastlinky v jeho záhradke vždy používa tento účinný domáci postrek, ktorý je úplne bez chemikálií!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.