Toto sú skutočné príčiny problémov so žalúdkom, ktoré by mal každý vedieť ešte pred tým, než siahne po liekoch!

Väčšina ľudí si myslí, že problémy so žalúdkom môžu vyvolať iba pokazené potraviny, ale môže to mať aj mnoho ďalších dôvodov.

Poruchy trávenia môžu spôsobiť aj psychické problémy, ale tie si bohužiaľ menej uvedomujeme. Lieky liečia iba symptóm, ale nedokážu vyliečiť koreň problému. Aby sme boli zdraví, musíme sa snažiť o telesný a duševný vyrovnaný životný štýl.

Poruchy trávenia

Reklamy

Keď sa voči niekomu zatrpkneme, cítime, že s ním nemôžeme preriešiť to, čo povedal, potom sa môžu vyvinúť aj naše žalúdočné problémy.

Ak nemôžeme veci duchovne stráviť, bude to mať fyzické príznaky. Odmietame a rebelujeme a v dôsledku toho bude protestovať aj naše telo.

Problém musíme najskôr vyriešiť duchovne: skúste sa porozprávať s osobou, s ktorou sa nemôžete inak stretnúť.

Mnohokrát ani nie je isté, či je problém taký vážny, ako si predstavujeme, je možné, že existuje iba v našich hlavách.

Otrava myšlienkami

Sme s niekým nespokojní alebo so situáciou a neustále máme toxické myšlienky. Vina vás medzitým mučí, potom sa to prejaví fyzicky.

V takýchto prípadoch je najdôležitejšie pokúsiť sa nasmerovať svoje myšlienky pozitívnym smerom, pretože negatívne myšlienky ohrozujú iba naše zdravie. Cvičíme odpustenie a toleranciu.

Úzkosť, nervozita môže byť spôsobená stresom, myšlienkou alebo pocitom, ktorý vám bráni dostať to zo seba von.

Nepovažujeme sa za dostatočne dobrého, neustále kritizujeme, nastavujeme latku príliš vysoko….

Musíme sa rozhodnúť, čo je v našich životoch skutočne dôležité, aby sme viac akceptovali seba aj svet. Skúsme myslieť pozitívnejšie, veriť v dobrotu sveta…

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.