Toto sú najefektívnejšie triky od môjho strýka záhradkára: Vďaka tomuto mám tu najúrodnejšiu záhradku v dedine!

Mnoho ľudí sníva o krásnej zeleninovej záhrade. Aby sa sen stal skutočnosťou, stačí sa chytiť týchto trikov a zasadiť, starať sa…

Tu je niekoľko užitočných prírodných tipov, ktoré vám pomôžu mať krásnu a zdravú záhradu, ktoré mi odporučil môj strýko záhradkár.

Odvtedy mám tu najúrodnejšiu zeleninovú záhradku!

Reklamy

1. Kyselina boritá

-je veľmi dobrá výživa pre paradajky, uhorky, tekvice, baklažány. Podporuje kvitnutie, chráni pred rastom húb a tiež pred poškodením spôsobeným horúčavami. Zmiešajte 2 gramy kyseliny boritej s pol litrom prevarenej vody a zmiešajte s 10 litrami teplej vody. Týmto zavlažujme.

2. Glukóza a vitamín B.

Z týchto 2 zložiek je možné pripraviť roztok vhodný na kŕmenie vonkajších aj vnútorných rastlín. Do 5 litrov vody pridajte 5 ml dextrózy a 1 ml vitamínu B1.

Naše rastliny zalievame 5 – 6-krát za dva týždne, kým nevyčerpeme zmiešané množstvo.

3. Hnedé mydlo na pranie

-100 litrov vody vyžaduje 100 gramov, ale samozrejme je možné túto dávku znížiť  v pravej mierke.Môžeme ho použiť na naše kvitnúce a zelené rastliny, ale aj na umývanie ovocných stromov a kríkov. Na jar týmto roztokom umyjeme kvetináče, aby sme sa ľahko zbavili plesní a infekcií.

4. Horčičný prášok

– zmiešaným s vodou môžeme výsledným roztokom umyť okná skleníka, môžeme umyť naše sklenené vázy, naše sklenené nádoby, v ktorých sme pestovali výhonky. Nenávidia ho slimáky, takže stačí posypať okolie rastlín a slimákov ani neuvidíte.

5. Jedlá sóda

-Odporúča sa proti plesniam. 1 lyžicu sódy bikarbóny rozpustite v 4 litroch vody, pridajte pol lyžice čistiaceho prostriedku na riad, potom ingrediencie dobre premiešajte. Týmto roztokom zalievajte raz týždenne.

Na zavlažovanie hrozna musíme rozpustiť 75 gramov sódy bikarbóny v 10 litroch vody.

6. Jód

Pred kvitnutím jahody zalejte týmto roztokom.

Stimuluje rast jahôd a chráni ho pred škodcami. 5 až 10 kvapiek jódu rozpustite v 10 litroch vody.

Máme hotovo.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: www.tudasfaja.com/titkos-kert-gondozasi-trukkok-amik-aranyat-ernek-es-sokan-nem-ismerik-oket

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.