Toto „JEDLO CHUDOBNÝCH“, chráni pečeň predlžuje život a prispieva k správnemu rozvíjaniu svalov! Perfektné!

Hovorí sa mu aj jedlo chudobných. Chráni pečeň, predlžuje život a tiež rozvíja svaly!

„Puliszka“- kaša z kukuričnej múky je typicky rumunské jedlo, ale teraz aj iné časti sveta začínajú objavovať čaro tohto veľmi zdravého jedla.

Potraviny z mala múky podľa odborníkov udržujú fungovanie žalúdka v poriadku a pôsobia omladzujúco.

Podľa posledných prieskumov je životnosť ľudí pravidelne konzumujúcich puliszku výrazne dlhšia.

Reklamy

Chráni zdravie žalúdka a pečene

Kukuričné ​​zrná používané ako surovina pre puliszku obsahujú kyselinu aracovú a palmitovú, ktoré sú veľmi dôležité pre zdravú funkciu žalúdka.

Ľahko sa vstrebávajú v črevnom trakte a odtiaľ prechádzajú do krvného obehu, čím sa zbavujú toxických látok.

Kyseliny v puliszke dokážu neutralizovať 57 druhov toxínov. Puliszka má silný detoxikačný účinok, napomáha činnosti pečene a znižuje riziko vzniku ochorení pečene. Jedzte puliszku namiesto chleba, pretože má upokojujúci účinok na žalúdok a znižuje kyslosť.

Predlžuje život

Podľa výskumov sa zistilo, že každodenná konzumácia puliszky môže znížiť nervové poruchy spôsobené poruchami štítnej žľazy až o 60%. Upravuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi , preto sa jej konzumácia vrelo odporúča aj diabetikom . Puliszka tiež znižuje riziko aterosklerózy a srdcového infarktu.

Buduje svalstvo

Podľa kolumbijského výskumu zohrávajú kyseliny nachádzajúce sa v kukurici dôležitú úlohu aj pri posilňovaní svalových vlákien. Ekvádorské deti sa môžu pochváliť najlepšími športovými výkonmi na svete a v ich jedálničku pravidelne nechýba puliszka.

Jedlá z kukuričnej múky zmierňujú menštruačné problémy, ale odporúčajú sa aj pri obličkových kameňoch a hepatitíde. Na základe výskumu sa zistilo, že puliszka zvyšuje aktivitu vaječníkov u žien nad 65 rokov o 9%.

Spôsob prípravy je jednoduchý: kukuričná múka sa uvarí v osolenej vode alebo mlieku. Podľa množstva vody alebo mlieka bude puding tvrdý, polotvrdý alebo riedky.

Bude Vás tiež zaujímať:

Kurkuma dokázala s mojim zdravím skutočné zázraky! Užívajte ju každý deň a na týchto 13 problémov môžete zabudnúť!
Zoznam 150+ skvelých, prírodných liečiv a na čo zaberajú: Takto naše babičky bojovali so zdravotnými neduhmi:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.