Toto je 8 charakteristických príznakov citlivosti na lepok, ktoré nemôžeme ignorovať! Každý si ich však zamieňa s niečím iným!

Citlivosť na lepok, tiež známa ako intolerancia , je autoimunitné ochorenie. V súčasnosti je čoraz častejšie diagnostikované a v určitej forme postihuje každého 75. človeka v Európe.

Telo pri tejto diagnóze nedokáže spracovať bielkovinu zvanú lepok v niektorých obilninách.

To môže spôsobiť poškodenie tráviaceho systému.

Prejavuje sa vo forme širokej škály symptómov, ktoré sa môžu líšiť od jednotlivca k jednotlivcovi, ale existujú aj definujúce spoločné črty.

Reklamy

1.) Bolesti hlavy a migrény

Podľa štatistík sú bolesti hlavy oveľa častejšie u ľudí s citlivosťou na lepok.

Pravidelne postihuje 56 % pacientov.

2.) Kožné problémy

Typickými príznakmi sú akné a začervenanie na koži, hlavne na hornej časti ramien, tváre, ekzém, psoriáza v dôsledku abnormálneho vstrebávania.

3.) Náhle chudnutie alebo priberanie

Zápal a malabsorpcia v gastrointestinálnom trakte môže mať za následok nevysvetliteľnú stratu hmotnosti a zvýšenie hmotnosti. Vynechaním potravín s obsahom lepku je problém vyriešený.

4.) Problémy kĺbov a pohybového aparátu

V mnohých prípadoch je nesprávne diagnostikovaná artritída a bolesť spôsobená citlivosťou na lepok, ktorú možno odstrániť správnou stravou.

5.) Zmätené myslenie

Zatiaľ nie je známe, čo presne spúšťa, ale bolo pozorované u väčšiny náchylných pacientov a predpokladá sa, že zohráva úlohu v protilátke nazývanej imunoglobulín, ktorá sa tiež používa pri diagnostike.

6.) Poruchy imunity

Pretože telo rozpoznáva v tele bielkovinu ako cudzorodú, lepok bojuje s imunitným systémom tela a tiež poškodzuje črevnú stenu, nedokáže adekvátne riešiť mnohé iné problémy, ktoré môžu organizmu spôsobiť ochorenie.

Častejšia je aj rinitída.

7.) Únava

Mechanizmus tohto symptómu je tiež menej známy, existuje však významná súvislosť medzi citlivosťou na lepok a energeticky chudobným stavom tela.

8.) Problémy so zubami

Bola preukázaná súvislosť medzi vredmi v ústach a citlivosťou na lepok a hladiny vápnika potrebné pre integritu zubov sa tiež znížili v dôsledku narušenia absorpcie živín.

Zdieľajte tento článok nech to vidia aj ostatní.

Nezabudnite dať LIKE na Našu stránku pre nové články na každý deň.

zdroj: www.tudasfaja.com/a-glutenerzekenyseg-8-jellemzo-tunete

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.