Toto je 7 príznakov rakoviny konečníka pri ktorých by ste mali naozaj spozornieť!

„V prípade, že sa včas rozpozná, je možné ju vylieči. Bohužiaľ, vo veľa prípadoch sa pacienti obracajú na lekára až vtedy, keď je už neskoro, pretože niektoré časné príznaky môžu byť zamieňané s príznakmi iných ochorení.

Vzhľadom k tomu, že rakovina konečníka sa vyvíja v okolí análneho otvoru, mnohí sa neobracajú na lekára z dôvodu hanby z dôvodu lekárskeho vyšetrenia. Navyše, je ťažké si všimnúť tento typ rakoviny, najmä ak sa najprv vyvinie análny kožný nádor.

Rakovina konečníka sa nelíši od rakoviny hrubého čreva, pretože postihuje len tento úsek čreva, ktorý sa nachádza pri konečníku.

Každý rok je viac ako 8000 Američanov diagnostikovaných rakovinou konečníka. Očakáva sa, že 1000 z nich zomrie kvôli neskorému zisteniu ochorenia.

Reklamy

Nie je tak bežná ako iné typy rakoviny, ale v posledných desaťročiach sa zvýšil počet prípadov tejto choroby.

Príznaky:

  • Krvácanie v oblasti konečníka
  • Svrbivosť v oblasti konečníka
  • Výbežok alebo hrčka pri análnej oblasti
  • Bolesť alebo napätie v okolí konečníka
  • Zmeny pri vyprázdňovaní stolice
  • Abnormálny výtok z konečníka
  • Zväčšené lymfatické uzliny v oblasti konečníka alebo slabín.

Väčšina týchto príznakov môže byť pravdepodobne spôsobená benígnymi (nezhubnými) ochoreniami, ako sú hemoroidy, pukliny konečníka alebo análny kondylóm (bradavice).

Avšak ak zažijete niektorý z týchto príznakov, je dôležité vyhľadať lekára, pretože aj tieto ochorenia treba liečiť, bez ohľadu na nepríjemné miesto, kde sa nachádzajú.

Príčiny rakoviny konečníka zatiaľ nie sú známe, ale niektoré faktory zvyšujú riziko jej vzniku: častá dráždenosť v oblasti konečníka, fajčenie a oslabený imunitný systém. 80 percent prípadov sa vyskytuje u ľudí vo veku nad 60 rokov.“

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové články na každý deň.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.