Toto je 6 blahodárnych účinkov klinčekov, ktoré sú jednoducho úžasné!

Pôvodom z Ázie, no vo svete dobre známa a obľúbená zložka v kuchyni. Je vhodné ju konzumovať častejšie a nie len pridávať do ovocných polievok, punčov alebo čaju, pretože má aj zdravotné výhody.

Určite ste už zistili, že ide o klinčeky.

Pozrime sa teda na uvedené pozitívne vlastnosti!

Podpora trávenia

Prispieva k lepšej funkčnosti tráviaceho systému stimuláciou produkcie tráviacich enzýmov, čo zároveň pomáha zmierniť nevoľnosť a nadúvanie. Odporúča sa konzumovať pol čajovej lyžičky zmiešanej s lyžičkou medu.

Stimulácia imunity

Klinčeky obsahujú zložky, ktoré podporujú tvorbu bielych krviniek. Tieto sú vojakmi imunitného systému, čo umožňuje organizmu účinnejšie bojovať proti patogénom.

Reklamy

Regulácia cukrovky

Pri cukrovke inzulín nemá dostatočný účinok, je znížený alebo ho vôbec nevytvára. Americká štúdia zistila, že extrakt z klinčekov dokáže napodobniť účinok inzulínu u niektorých testovaných jedincov a udržiavať hladinu cukru v krvi pod kontrolou.

Zdravie kostí

V tinktúre z klinčekov sa nachádzajú fenolové zlúčeniny, ako napríklad eugenol a jeho deriváty. Tieto pomáhajú udržiavať hustotu kostí a predchádzať osteoporóze. Vďaka eugenolu môžu byť užitočné aj pri bolestiach zubov.

Pri bolesti hlavy

Vypite pohár teplej mlieka, do ktorého ste pridali 3 klinčeky a čajovú lyžičku soli.

Rakovina pľúc?

Výskumy ukázali, že klinčeky môžu mať aj protirakovinové vlastnosti. V jednej štúdii opísali, že pri ich použití dosiahli dobré výsledky u ľudí s rakovinou pľúc v počiatočných štádiách.

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi známymi!

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové články na každý deň.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.