TOTO je 5 výrobkov, ktoré Nám výrazne OSLABUJÚ Naše srdce!

Všetci vedia, že fastfoody a vyprážané jedlo sú pre náš organizmus hotová katastrofa. Nie každý ale vie, že sú aj ďalšie produkty, ktoré by sme mali jesť s mierou.

Reklamy

Toto je zoznam 5 produktov, ktoré je lepšie obmedziť.

1. Žltý syr

Je chutný a veľa z nás si bez neho dokáže predstaviť napríklad raňajky. Aj ten najmenší kúsok ale obsahuje vysoké množstvo tuku. Navyše, do syra sa pridáva aj rastlinné farbivo.

Tuk upcháva žily a krv v nich prúdi pomalšie, čo má negatívny vplyv na srdce. Prebytočný tuk tak môže spôsobiť vážne ochorenia, napríklad arterosklerózu.

2. Šumivé nápoje

Coca-cola light a ďalšie nápoje tohto typu sú veľmi obľúbené, pretože teoreticky majú nízky obsah kalórií. Umelé sladidlá ale oslabujú srdce. Nabudúce si rozmyslite, či nevypijete miesto toho pohár vody alebo šálku dobrého čaju.

3. Energetické tyčinky

Keď nemáme energiu, niektorí z nás siahnu po energetických tyčinkách. Tyčinky, ktoré obsahujú cereálie, vyzerajú síce neškodne, ale tiež obsahujú vysoké množstvo cukru.

4. Margarín

Margarín je zdrojom hydrogenovaného tuku. Okrem toho obsahuje chemikálie, vďaka ktorým vydrží dlhú dobu. Pravidelná konzumácia oslabuje naše srdce.

5. Výrobky z konzerv

V tomto prípade má na srdce nepriaznivý vplyv Butylhydroxyanizol (konzervačná látka), ktorý je karcinogénny a navyše poškodzuje obličky.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: podaj.to

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.