Toto je 25 pravdivých dôvodov, prečo by ste mali zjesť aspoň 1 banán denne!

Vysoký obsah vlákniny v banánoch a v nich obsiahnuté tri prírodné cukry – glukóza, fruktóza a sacharóza – dodávajú ľudskému telu takmer magickú moc.

Banán bojuje s depresiou, lieči kocovinu, zmierňuje ranné nevoľnosti , chráni pred rakovinou obličiek, cukrovkou, osteoporózou a slepotou. Môže liečiť svrbenie po štípancoch od komárov a dokonca vyleštiť topánky..

Ak si stále myslíte, že banány necháme na opice, zamyslite sa znova. Banány pomáhajú v boji proti depresii vďaka vysokému obsahu tryptofánu, ktorý sa premieňa na serotonín – ktorý je stimulátorom šťastnej nálady v mozgu.

Reklamy

Jedzte 2 banány pred náročným tréningom, aby ste získali extra energiu a stabilizovali hladinu cukru v krvi. Banán tiež poskytuje ochranu pred svalovými kŕčmi počas cvičenia a nočnými kŕčmi v nohách.

Je tiež vhodný na potlačenie straty vápnika močom a na tvorbu silných kostí. Zlepšite si náladu a zmierňujte bolesti a kŕče pred a počas menštruácie. Je to tiež vynikajúci prostriedok na odbúranie stresu.

Banány sú vďaka vysokému obsahu vitamínu B-6 dobré na potlačenie opuchov, na ochranu pred cukrovkou typu II, na podporu chudnutia, na posilnenie nervového systému a na podporu tvorby bielych krviniek.

Zlepšite svoj krvný obraz a zmierňujte príznaky anémie železom v banánoch. Znižuje krvný tlak vďaka vysokému obsahu draslíka. Chráni pred infarktom a mozgovou príhodou. Jesť banány pomáha tráveniu. Sú bohaté na pektín, banány pomáhajú tráveniu.
Okrem toho odstraňuje z tela toxíny a ťažké kovy. Banány slúžia tiež ako prebiotikum, stimuluje rast priateľských črevných baktérií v čreve. Produkujú tiež tráviace enzýmy, ktoré pomáhajú vstrebávať živiny. Máte zápchu? Vysoký obsah vlákniny v banánoch pomáha normalizovať črevnú peristaltiku.

Máte hnačky? Banány pôsobia upokojujúco na tráviaci systém a pomáhajú obnoviť rovnováhu stratených elektrolytov po hnačkách a zvracaní. Banány sú prírodným antacidom, ktoré eliminuje reflux kyseliny a pálenie záhy..

Pred skúškami nezabudnite skonzumovať banán, aby ste využili vysokú hladinu draslíka na zvýšenie schopnosti sústrediť sa. Banány majú vysoký obsah antioxidantov, neutralizujú voľné radikály a poskytujú ochranu pred chronickými chorobami. Banán medzi jedlami pomáha stabilizovať hladinu cukru v krvi a zmierňuje ranné nevoľnosti.

Na zmiernenie svrbenia a podráždenia z poštípania hmyzom naneste na opuch vnútornú stranu banánovej šupky.

Stabilizuje hladinu cukru v krvi natoľko, že ak budete jesť banány medzi jedlami, nebudete už nič iné chcieť. Banán môže tiež znížiť vašu telesnú teplotu a znížiť horúčku alebo pomôcť v horúcich dňoch. Prírodný tryptofán zlepšujúci náladu pomáha zmierňovať sezónne afektívne poruchy (SAD).

Rozhodli by ste sa prestať fajčiť? Banány obsahujú veľké množstvo vitamínov skupiny B, ako aj draslík a horčík, čím znižujú abstinenčné príznaky.

Vnútornou časťou banánovej šupky potrieme koženú kabelkou alebo topánky a rýchlo ich vyleštíme suchou handričkou, budú sa lesknúť.

Stále váhate nad tým ich zahrnúť do jedálnička?

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: www.tudasfaja.com/25-ok-miert-egyel-minden-nap-1-db-banant

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.