To sa bude hodiť: Zobrala listy vlašských orechov a dala ich do hrnca. Týmto vyliečite až 15 vážnych chorôb. Tajomstvo babky bylinkárky

Že sú orechy všeobecne prospešné, to vie veľa ľudí. Málokto ale vie, že sú prospešné aj listy vlašských orechov. Pritom ich nikto nezbiera a ak sa už u niekoho nejaký objaví, tak ho vyhodí. A to je veľká chyba. Pozrite sa spolu s nami na to, ako sa dajú využiť a prečo ich spracovávať.

Reklamy

Pre vaše zdravie nie je nič lepšie.

Ako a kedy ich využiť?

Dobré je vedieť, že existuje aj ideálna doba na to, kedy sa dajú využiť a kedy sa dajú zbierať. Najlepšie je vyraziť na ne na prelome mája a júna. To sú najviac vyvinuté, a to tiež znamená, že majú najviac živín, ktoré môžete následne využiť. Zbierajte pochopiteľne len tie, ktoré sú zdravé a ktoré sú celistvé.

Následne ich doma usušte. A to buď na dobre vetranom suchom mieste – ako keď sušíte huby, alebo môžete využiť aj sušičku potravín. Určite treba sušiť pomaly a postupne, aby listy vlašských orechov nestrácali svoju prirodzenú farbu. Keď sú suché, uzavrite ich do pohára a zamedzte prísunu vzduchu.

Pomoc pri hnačke

Máte tráviace problémy a trpíte hnačkou? Zabudnite na lieky z lekárne a použite pár listov z vlašských orechov. Ich použitie nie je nijako zložité. Pár ich dajte do hrnčeka a zalejte ich vriacou vodou. Nechajte ich minimálne hodinu lúhovať a potom nápoj vypite. Ideálne postupne počas dňa, nie naraz. Opakujte aj nasledujúce dni a uvidíte, že priebeh bude minulosťou. Problémy sa zmiernia už prvý deň.

Pomocník pri kožných problémoch

Môže sa jednať o ekzémy, lupienku, akné alebo vyrážky. Na všetky tieto problémy sa hodia práve listy z vlašských orechov. Pripravte si z nich odvar podľa predchádzajúceho postupu. Následne v ňom namočte vreckovku alebo inú textíliu a aplikujte na miesto, kde je kožný problém.

Vyčistí vaše ústa

Máte problém so zápachom z úst? S čistotou vašich zubov? Alebo máte problémy s ďasnami? Zabudnite na chemické ústne vody a použite tieto listy. Vezmite pár listov a dajte ich do hrnca. Zalejte 500 ml vody a nechajte pri teplote okolo 90 stupňov lúhovať. Keď bude teplota prijateľná, vyplachujte si ústa.

Eliminuje nadmerné potenie

Máte problém s tým, že sa vám veľmi potia nohy? Alebo iné časti vášho tela? Nezúfajte a pripravte si odvar rovnako ako v predchádzajúcom prípade. Následne do neho namočte vreckovku a priložte ho na vaše nohy alebo na časť tela, kde chcete tvorbu potu znížiť. Nechajte 30 minút a daný postup opakujte každý deň. Po pár dňoch sa potenie výrazne zníži.

Prečistí vaše telo

Tu budete potrebovať vodku, alebo iný čistý alkohol. Do množstva 200 ml dajte lúhovať niekoľko listov. A to na dobu 2 týždňov, kedy necháte nádobu v chlade a tme. Až potom je pripravená na použitie. Alkohol nepite samotný, ale do pohára s vodou vždy nakvapkajte 20-30 kvapiek a až potom vypite. Užívajte denne. Ideálne večer pred spaním, aby ste v práci alebo pri riadení vozidla nenadýchali.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú!

zdroj: prosvet.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.