Tento najúčinnejší domáci liek a zabijak vírusov pomáha pri zápale dýchacích ciest a kašli. Z čoho sa skladá?

Jar už je síce tu, ale kto by nemal po zime oslabenú imunitu? Naše telo sa teraz musí vysporiadať s prechodom na nové počasie a stále byť dostatočne silné, aby zvládlo aj akúkoľvek infekciu, ktorá vonku môže čakať.

Reklamy

Všetci poznáme starých dobrých pomocníkov ako je citrón, zázvor alebo echinacea. Všetky sú skvelé a určite by mali patriť do vašej bežnej výbavy, ale okrem toho môžete staviť aj na chren. 

Ten vie doslova zázraky….

Pomocník pri infekciách

A to najmä preto, že celkovo posilňuje organizmus a je vhodný pri rekonvalescencii z rôznych chorôb. Je dobre známy aj pre svoje antibiotické a antiseptické pôsobenie, čím vám môže veľmi prospieť pri zápaloch dýchacích ciest a pri zápale močových ciest. To však nie je všetko. Účinky chrenu sú dobre popísané aj ohľadom toho, že pozitívne ovplyvňuje zažívanie a látkovú výmenu (metabolizmus). Je skvelým zdrojom obranných látok, ktoré vám pomôžu uchrániť sa pred akoukoľvek infekciou.

Ak chcete svojmu telu dopriať pomoc v boji proti vírusom a baktériám, pripravte si tento skvelý liek.

Budete potrebovať:

  • 300 g chrenu
  • 200 ml vody
  • 100 ml oleja (najlepšie slnečnicový)
  • polievková lyžica octu (9%)
  • polievková lyžica kryštálového cukru
  • kávová lyžička soli

Postup je jednoduchý

Ako na to? Kúpte si skutočne čerstvý chren, ideálne od nejakého farmára, kde máte istotu, že je chren chemicky neošetrený a skutočne rástol v pôde bohatej na živiny. Čerstvý chren potom starostlivo a dôkladne očistite a ošúpte. Následne ho narežte na menšie kúsky a nastrúhajte ho alebo rozmixujte v mixéri, záleží na vašich možnostiach a vybavenia. Buďte pripravení na to, že chren vylučuje silné silice, ktoré dráždia oči aj dýchacie cesty. Preto nezabúdajte pri príprave vetrať, aby ste to zvládli. S chrenom zmiešajte zvyšok ingrediencií a celú zmes vložte do uzatvárateľných nádob. Tie potom skladujte v temne a chlade ideálne v chladničke.

Používajte denne

Dávkujte podľa potreby – ako prevenciu jednu lyžicu denne, pri ťažkostiach môžete dávať jednu lyžicu až trikrát denne. Tento liek by vám mal posilniť imunitu a lepšie vaše telo pripraviť na boj proti vírusom. K tejto zmesi môžete pridávať tiež jablko, citrón a trebárs aj trochu medu, ktoré vylepšia celkovú chuť a dodajú ďalšie liečebné účinky. Po štrnástich dňoch užívania je dobré chrenovú kúru na čas pozastaviť.

Dlhodobé užívanie by mohlo znižovať efektívnosti a mohlo by mať negatívny vplyv na trávenie. Potom, čo vynecháte tri týždne, môžete chren zase nasadiť.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: prosvet.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.