TAKTO zdvojnásobite svoj metabolizmus a pripravíte telo na chudnutie už ráno: Chudnutie pôjde jedna radosť.

Správne naštartovanie metabolizmu je jedným z najdôležitejších ranných úkonov. Preto sa stále hovorí o dôležitosti raňajok a verte tomu alebo nie, dôležité vážne sú.

Reklamy

Ak chcete chudnúť, priberať alebo jednoducho zdravo žiť, je podstatné vybrať si na raňajky také suroviny, ktoré metabolizmus riadne naštartujú.

Čítajte naše tipy na tie najlepšie ranné štartéry.

Celozrnné potraviny

Zabudnite na sendviče! Ak chcete cez deň spáliť viac kalórií, siahnite po celozrnných potravinách. Raňajky z cereálií z quinoa dodajú metabolizmu uspokojivý komplex sacharidov a proteínov, ktoré nabijú organizmus energiou.

Kaša z quinoa

Kalórie: 185, tuk celkom: 3 g, saturovaný tuk: 0 g, transfigurované mastné kysliny: 0 g, cholesterol: 1 mg, karbohydráty: 33 g, sodík: 37 mg, vláknina: 3 g, cukry: 6 g, proteíny: 7 g.

Potrebujete:

  • 1 hrnček suchej, bielej, premytej quinoi
  • 2 hrnčeky vody
  • kosher alebo morskú soľ
  • 1 lyžičku medu, javorový sirup, kokosový cukor
  • ½ hrnčeka nízkotučného mlieka (vareného); mandľové alebo sójové mlieko

Ako na to?

Suchú quinou dajte do väčšej panvice, pridajte vodu, soľ a sladidlá. Všetko zmiešajte a priveďte do varu, potom stlmte na mierny oheň a pokračujte vo varení, kým nebude absorbovaná všetka voda (približne 15 minút)

Potom naservírujte do hlbokých tanierov, pridajte varené mlieko a napríklad obľúbené ovocie na ochutenie (odporúčame marhule, kúsky banánu, mandle alebo lieskové orechy).

Máme hotovo!

Prajeme Vám dobrú chuť!

Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú!

Nezabudnite dať LIKE na našu facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: jenzeny.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.