Takto vyzerá denný cyklus zdravia podľa čínskej medicíny. Ak sa ním budete riadiť, choroby a rôzne neduhy vás budú obchádzať

Čínska medicína je už od vekov pokroková a úplne iná ako ju poznáme my. Starovekí Číňania zasväcovali svoj celý život pre výskum, ktorý sa týkal spojenia medzi telom a dušou. A práve oni vypočítali aj denný režim človeka, ktorý sa sústredí na pohyb vitálnej energie medzi našimi orgánmi.

Reklamy

V súčasnosti sa vedcom podarilo dokázať, že tento Číňanmi vymyslený rytmus nás chráni pred rôznymi chorobami a spomaľuje starnutie orgánov. Podľa tejto teórie by ste sa mali držať tohto bodového diagramu

6 hodín: Práve v tomto momente sa začína telo prebúdzať, aj keď nie stále to chce. Vytvárajú sa hormóny, aminokyseliny a cukry. Mali by ste premôcť a vstať. Samozrejme je potrebné vyhnúť sa ako alkoholu, tak aj cukru.

7 hodín: V tomto bode začína výroba pohlavných hormónov. Okrem iného by ste práve v tomto momente mali začať cvičiť. Hneď na to sa naraňajkujte a vypite pohár čistej vody, pretože to pomáha pri trávení.

8 hodín: Práve  v tomto čase sa stáva najviac mŕtvic a infarktov. Telo si vyžaduje palivo. A je to taktiež ideálny čas na krvné testy.

9 hodín: Tento čas je takmer bez bolesti a stresu. Je to najlepší čas na chemoterapiu alebo injekciu.

10 hodín: V tomto čase je vás mozog najaktívnejší. Práve preto je to ideálna hodina na učenie. Teplota tela sa zvyšuje a je to čas, kedy by ste sa mali rozhodovať a riešiť problémy.

11 hodín: V tomto bode môžete jesť čokoľvek, na čo máte chuť. Je to vďaka rýchlemu spaľovaniu. V tomto bode by ste rozhodne nemali navštíviť kardiológa, pretože testy by mohli byť skreslené, v dôsledku rýchlemu srdcovému tepu.

12 hodín: Polovicu dňa máte za sebou a telo sa zakysľuje. Mozog však nie je v najlepšej forme. Aby ste udržali dostatok kyslíka, mali by ste si v tomto čase otvoriť okno a vyvetrať. V tomto čase je aktívny len jeden jediný orgán, a to žalúdok.

13 hodín: Čas obedu a siesty. Žalúdok naplno pracuje, pretože si to telo takto naprogramovalo. V tomto bode by ste sa mali vyhnúť stresu a byť v čo najväčšom pokoji.

14 hodín: Telo potrebuje urgentne odpočinok

15 hodín: V tomto čase už môžete opäť pokračovať vo vašej práce. Je to taktiež ideálny čas na vás home office.

16 hodín: Už nie je aktívny len váš mozog, ale aj vaše telo. Mali by ste absolvovať jednoduchý fyzický tréning. V tomto bode by ste sa mohli prejsť, aby ste opäť rozhýbali aj váš žalúdok.

17 hodín: Tento čas je ideálny na ručné práce. Umelci majú nespočetne veľa inšpirácie a tvoria umelecké diela. Podnikatelia sú viac presvedčivejší. Práve v tomto bode je zapísaných najviac rekordov.

18 hodín: V tomto bode sa zrýchli intenzita rastu vašich vlasov a nechtov. Telo začína pociťovať miernu únavu a stým spojený hnev a stres.

19 hodín: Tento čas je vaše telo pripravené liečiť sa. Vaše póry sú otvorené a váš mozog začína relaxovať.

20 hodín: Vaše vizuálne schopnosti sú na maxime. Je to ideálny čas na výber vášho outfitu na druhý deň. Pečeň pracuje na plno, a preto by ste si mohli dovoliť aj alkohol.

21 hodín: V tomto čase by ste už nemali konzumovať žiadne mastné a ťažké jedlo, pretože môže nastať problém s jeho spracovaním. Pracuje už len náš žalúdok a pečeň.

22 hodín: Pečeň už prestáva so svojou aktivitou. V tomto čase by ste nemali už ani fajčiť, pretože nikotín nebude očistení pečeňou

23 hodín: Napriek tomu, že to tak necítime, naše telo začína zaspávať. Srdcová aktivita je obmedzená na minimum. Stresový hormón sa už neprodukuje. Práve to je ten bod, kedy by ste si mali ľahnúť a spať. Okrem iného sa nám v tejto hodine obnovujú kožné bunky.

Polnoc: Telo si už vytvára zdroje na nasledujúci deň. Mali by ste už spať.

1-3 hodiny ráno: Nie ste schopný všetko precítiť, pretože ste otupený. Práve toto je čas, kedy sa deje všetko zlé. V podobe katastrof, nehôd a havárií.

3-5 hodín ráno:Váš krvný tlak je na minime.

To sú body, ktoré sú časovo vymedzené. Skúste ich dodržiavať minimálne mesiac a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie. Po vyskúšaní a navyknutí si na takýto režim nám vedci sľubujú, že sa k starým návykom už nikdy nevrátime.ň

Zdieľajte tento príspevok aj s priateľmi!

zdroj: jenzeny.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.