Takto sa mi podarilo vypestovať moje vlastné kiwi: Jednoduchý a osvedčený postup na kiwi 100-krát chutnejšie ako z obchodu!

Ak chceme zbierať kivi z vlastnej záhrady, najlepšie je ich vysádzať  od marca do mája. Kúpte si ovocie, ktoré je čo najviac zrelé.

Kiwi umyjeme a nakrájame na pár kúskov. Vydlabte vnútro a vložte do pohára teplej vody. Poriadne premiešajte a nechajte, kým voda nevychladne.

Niekoľkokrát prepláchnite cez sitko, kým sa semená nedajú oddeliť. Semená položte na papierovú utierku a nechajte 2-4 hodiny sušiť. Semienka dobre zabaľte do kúska vaty a vložte do misky s vlažnou vodou..

Reklamy
Zakryte igelitom a odložte na slnečné miesto. Na noc z neho odstráňte fóliu a potom ju ráno mierne vložte a potom vložte späť. Po 7-10 dňoch sa objavia prvé klíčky.

Na dno kvetináča dáme trochu ílovitej zeminy,  Vytvoríme otvor, 5-10 mm a do každého vložte 2-3 semená. Prikryjeme tenkou vrstvou zeminy a potom trochu zalejeme.

Zakryte igelitom. Po 3 – 6 dňoch sa objavia prvé výhonky. Kiwi je pomerne odolné voči chladu, takže ak výhonky dorastú ,môžete ich pokojne vysadiť aj na záhrade.

Ak ho pestujeme v interiéroch, nechajte ho cez zimu trochu odpočinúť, mierne zalievajte, stačí dolievať vodu každé 2-3 týždne.

Na jar a v lete by sa však malo polievať každé dva dni.

Je to veľmi vďačná rastlina, môžeme jej plody zberať niekoľkokrát do roka.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: www.tudasfaja.com/igy-termessz-kiwit-te-magad-is-mi-mar-ettunk-az-elso-termesbol-100-szor-finomabb-mint-a-bolti

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.