Tajomstvo ako pestovať fialky! Osvedčený trik, vďaka ktorému pokvitnú ako nikdy predtým!

Zdieľať na Facebooku

Milujete nádhernú farbu fialiek a súčasne tiež ich omamnú vôňu? Potom si nesmiete v žiadnom prípade nechať ujsť náš dnešný článok. V ňom Vám totiž ukážeme presné dôvody, prečo sa Vašim fialkám nedarí, a tiež tipy, ako na to, aby sa Vašim novým fialkám…

Reklamy

…viedlo čo najlepšie.

Prečítajte si naše rady a radujte sa z krásnych fialiek. 

Reklamy

Výsledky, ktoré sa dostavia Vás milo prekvapia!

OSVEDČENÝ SPÔSOB AKO PESTOVAŤ FIALKY

  1. Každá rastlina potrebuje hnojenie a fialky nie sú výnimkou. Podľa mnohých pestovateľov je najlepším hnojivom infúzia čaju. Ale nemusíte to preháňať a udržiavať kvet úplne mokrý: pridajte toto hnojivo do pôdy len na jar. Avšak, komerčné hnojivá určené špeciálne pre fialky nebudú tiež zbytočné. Základom však ale tak ako tak musí byť čajová infúzia.
  2. Dôležitý je tiež správny kvetináč. Kvety v ňom musia mať miesta tak akurát
  3. Čo sa týka zalievania, nikdy nesmiete zalievať priamo kvety. Fialky vôbec nezalievajte tak, že budete kropiť vrch rastliny. Vždy musíte zavlažovať odvodňovacou miskou. Nikdy nie inak.
  4. Dôležité sú tiež samotné odvodňovacie otvory. Fialky neznášajú vysokú vlhkosť a prehnané zalievanie.
  5. Aby sme nemuseli strácať čas experimentami, doporučujeme zakúpiť špeciálnu pôdu pre fialky. Je to veľmi dôležitý krok, pretože fialky sú veľmi náročné na mäkkú pôdu. Niektorí skúsení pestovatelia kvetín odporúčajú pridať do tohto druhu pôdy vermikulit. Výsledok je oveľa spoľahlivejší. Okrem toho pomáha udržiavať optimálnu vlhkosť a teplotu. Použite rovnaké množstvo zeminy a vermikulitu.

Máme hotovo!

Reklamy

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: retete-usoare.info

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.