Tajomstvo ako pestovať fialky! Osvedčené triky, vďaka ktorým pokvitnú ako nikdy predtým!

Milujete nádhernú farbu fialiek a súčasne tiež ich omamnú vôňu? Potom si nesmiete v žiadnom prípade nechať ujsť náš dnešný článok.

Reklamy

V ňom vám totiž ukážeme presné dôvody, prečo sa napríklad vašim fialkám až tak nedarí, a tiež tipy, ako na to, aby sa Vašim novým fialkám darilo čo najlepšie.

Prečítajte si naše rady a radujte sa z krásnych fialiek.

Výsledky, ktoré sa dostavia vás milo prekvapia.

OSVEDČENÝ SPÔSOB AKO PESTOVAŤ FIALKY

Každá rastlina potrebuje hnojenie a fialky nie sú výnimkou. Podľa mnohých pestovateľov je najlepším hnojivom infúzia čaju. Ale nemusíte to preháňať a udržiavať kvet úplne mokrý: pridajte toto hnojivo do pôdy len na jar. Avšak, komerčné hnojivá určená špeciálne pre fialky nebudú tiež zbytočné. Základom však ale tak ako tak musí byť čajová infúzia.

Dôležitý je tiež správny kvetináčKvety v ňom musia mať miesta tak akurát.

Čo sa týka zalievania, nikdy nesmiete zalievať priamo kvety. Fialky vôbec nezalievajte tak, že budete kropiť vrch rastliny. Vždy musíte zavlažovať odvodňovaciu misku. Nikdy nie inak.

Dôležité sú tiež samotné odvodňovacie otvoryFialky neznášajú vysokú vlhkosť a prehnané zalievanie.

Aby sme nemuseli strácať čas experimentami, doporučujeme zakúpiť špeciálnu pôdu pre fialky. Je to veľmi dôležitý krok, pretože fialky sú veľmi náročné na mäkkú pôdu. Niektorí skúsení pestovatelia kvetín odporúčajú pridať do tohto druhu pôdy vermikulit. Výsledok je oveľa spoľahlivejší. Okrem toho pomáha udržiavať optimálnu vlhkosť a teplotu. Použite rovnaké množstvo zeminy a vermikulitu.

Stačí sa držať týchto rád a všetko bude perfektné 🙂

Máme hotovo.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové NÁPADY na každý deň´.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň

zdroj: retete-usoare.info

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.