Svokra: „Nemôžete otehotnieť, hľadaj príčiny v sebe a môjho syna nechaj na pokoji“

S Maximom sme boli zosobášení 4 roky. Po 2 rokoch sme sa rozhodli, že je čas, aby sme mali deti.

Ale dvanásť mesiacov pokusu o otehotnenie bolo neúspešných.

Potom som šla k lekárovi, absolvovala všetky druhy testov, prešla potrebnými postupmi..

Reklamy

Výrok lekárov: zdravá. Potom mi na klinike povedali, že možno dôvodom bolo zdravie muža. Doma som nevedela, ako to Maximovi mám povedať, že teraz by sa osobne musel zaregistrovať pre neplodnosť.

Koniec koncov, muži morálne znášajú všetky tieto postupy oveľa ťažšie než ženy.

Ako som si myslela, muž začal odmietať navštíviť lekára akýmkoľvek spôsobom:  
– No, k čomu to plytvanie peniazmi, – hovoril, – si zdravá, takže budeš môcť otehotnieť. Musíme sa len snažiť viac a viac….

Aj keď som bola pripravená na takú odpoveď, nemohla som zadržať svoje slzy a začala kričať.

– Ako môžeš byť, tak ľahostajný k tomu, že stále nemáme deti! – Bola som ohromená nahromadenými emóciami. – Nemôžeme otehotnieť už rok, rok! A myslíš si, že sa naše dieťa objaví samo o sebe, na vlne kúzelnej paličky?

Spor sa potom premenil na veľký škandál. Áno, taký, že sa muž obliekol a odišiel: „Idem k  mame“ , povedal  nakoniec. „Keď sa  upokojíš, zavolaj.“

Maxim nebol doma celý víkend a v pondelok večer zazvonil zvonček. Otvorila som dvere, a myslela som, že je môj manžel. Ale stála na prahu moje svokra.

„Necháš ma prejsť?“ Spýtala sa sucho. – Samozrejme. – Viem o tvojej hádke s Maximom. Nemyslím si, že by sa k tebe mal vrátiť, kým sa neospravedlníš . – Počkajte, pravdepodobne neviete všetko, pretože to nie je moja chyba v našej hádke.

– Vyslať muža pre tento druh vyšetrenia je ponížením pre  jeho pohlavie!

Pravdepodobne niečo nechápete – snažila som sa svokre vysvetliť účel kontroly.

„Niečo nechápeš ty,“ prerušila ma svokra. – Nemôžete otehotnieť, hľadaj dôvody v sebe. A nedotýkaj sa môjho syna. Keď si neschopná a neplodná, nezhadzuj to naňho…

Svokra náhle vstala, zobrala tašku na rameno a pokračovala: –  Myslím , že som ti pomohla tým, že som ti povedala, že sa musíš ospravedlniť svojmu manželovi. Inak opakujem, že sa sem nevráti.

Nevrátil sa. Rozviedli sme sa a ja mám už tri roky iného manžela….

Mimochodom, máme tri krásne dievčatká…

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň

Zdroj: chas4you.clu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.