Stačilo, aby som dodržala týchto 7 vecí a začala som konečne chudnúť!

Nikomu neprezrádzame veľké tajomstvo tým, že sa postupom času sa naše telá neustále menia a metabolizmus sa spomaľuje….

Kým v mladšom veku stačilo venovať pozornosť jedlu a cvičeniu, neskôr to vyzerá úplne inak.

Existuje 7 super rád, ktorých sa treba držať, ak chceme vyzerať skutočne fit, zvýšime rýchlosť metabolizmu aj vo veku nad 40 rokov.

Dôležité je presne dodržiavať tieto pravidlá, aby bol výsledok správny. Pamätajte, že po určitom čase si to vyžaduje dvojnásobné úsilie ako v mladšom veku.

# 1 Diéta

Je to samozrejme prvá vec, ktorú musíte zvážiť, ak chcete urýchliť svoje metabolické procesy. Nezaťažujte tráviaci systém veľkým množstvom a vyhýbajte sa spracovaným polotovarom s vysokým obsahom sacharidov. Jedzte veľa chudého mäsa, zdravých tukov (olejnaté semená, rastlinné oleje lisované za studena), zeleniny, ovocia a omega-3 mastných kyselín.

# 2 Vláknina a bielkoviny

Je to veľmi dôležitá živina bez ohľadu na vek človeka. Neexistuje žiadny doplnok, ktorý je dokonalým zdrojom týchto živín, takže je dôležité jesť denne veľa zeleniny a ovocia, ako aj ryby, vajcia a prípadne chudšie mäso..

# 3 Voda

To by nemalo byť ani spomenuté, lebo dúfame, že je to každému jasne, ale rozhodli sme sa to zdôrazniť. Čím viac pijete, tým lepšie sa cítite, tým lepšie napredujete vo svojich každodenných veciach a tým lepšie to funguje pre každú bunku v tele. Naopak, ak nepijete dosť, môžu sa spomaliť vaše metabolické procesy a vaša mozgová funkcia nebude taká efektívna. Namiesto vody si môžete vychutnať aj bylinkové čaje.

# 4 Jedlá

Nikdy nevynechajte jedlo a ak si myslíte, že si tým robíte láskavosť, okamžite prestaňte. Nemusíte hladovať, musíte jesť vedome. Sú to dve rôzne veci. Ak vaše telo nedostáva potrebné živiny, uviazne a nebude fungovať tak efektívne.

# 5 Cvičenie

Bez ohľadu na to, koľko rokov máte, pravidelné cvičenie vám pomôže udržiavať sa v kondícii, čo vám umožní vyzerať lepšie a nielen že sa budete cítiť lepšie duchovne, ale vaše fyzické zdravie bude na vyššej úrovni.

# 6 Vzpieranie

Predstava, že by seniori nemali dvíhať činky, je nesprávna. Kvalifikovaný tréner vám pomôže naplánovať tréning, aby ste sa nepreťažili.  Vaše telo Vám poďakuje.

# 7 Spánok

Ak budete postupovať podľa vyššie uvedených tipov, budete tiež potrebovať primerané množstvo odpočinku. Ak nemáte dostatok spánku, vaše telo vstúpi do stresovej fázy, čo zjavne nie je to, čo by ste pre seba chceli. V takom prípade tiež chcete oveľa viac jedla, ktoré nepomáha udržiavať proces chudnutia.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: www.tudasfaja.com/7-dolog-ami-felturbozza-a-40-ev/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.