Potraviny, ktoré podporujú čistenie tepien a navyše chráni pred infarktom. Riziká klesnú na úplné minimum

V tomto článku vám prinášame prehľad potravín, ktoré sú vhodné jesť ako prevenciu pred vznikom srdcových chorôb. Sú to dokonalé prírodné nástroje, ktoré prirodzeným spôsobom čistia cievy ľudského tela, čím telo ochraňujú pred prípadným infarktom.

Reklamy

Ak teda máte pocit, že by ste mali vo svojom živote niečo zmeniť, je dobré začať stravou.

Losos a pomarančový džús

Losos je ryba, ktorá je považovaná za najvhodnejšiu potravinu pre podporu srdca. Dôvodom je vysoké množstvo mastných kyselín, ktoré táto chutná ryba obsahuje. Mastné kyseliny pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu a triglyceridov, a napomáhajú predchádzať ich.

Medzi ďalšie ryby, ktoré majú rovnaké účinky patria: tuniak, sleď a makrela. Všetko je samozrejme vhodné konzumovať čerstvé.

Pomarančový džús je známy po celom svete ako veľmi obľúbený nápoj. Ide o šťavu, ktorá je veľmi bohatá na antioxidanty, ktoré pomáhajú udržiavať krvné cievy zdravé.

Káva a semienka bohaté na olej

Možno tomu nebudete veriť, ale vhodným nápojom je tiež káva. Podľa výskumov dokážu 2 až 4 šálky kávy denne znížiť riziko infarktu až o 20%.

Vhodným riešením sú tiež semená a orechy bohaté na oleje a tuky. Máme tým na mysli hlavne mandle, orechy, gaštany, semienka atď. Obsahujú vysoké množstvo omega 3 mastných kyselín a nenasýtených tukov, ktoré navyše podporujú pamäť a rast kĺbov.

Kaki, kurkuma, zelený čaj

Kaki je ovocie bohaté na vlákninu a rastlinné steroly, ktoré prispievajú k zníženiu hladiny cholesterolu. Čo sa týka kurkumy, tak toto korenie obsahuje vysoké množstvo kurkumínu, ktoré zabraňuje ukladaniu tukov a znižuje poškodenie tkaniva.

Účinky zeleného čaju sú známe po celom svete vďaka obsahu katechín v listoch čaju. Je to antioxidant, ktorý znižuje výskyt cholesterolu a pomáha urýchľovať metabolizmus. Melón je obľúbenou letné pochúťkou, ktorá osvieži a zároveň pomôže. Vďaka obsahu oxidu dusnatého, rozširuje krvné cievy, čím prospieva nášmu organizmu.

Ďalšie vhodné potraviny

Obľúbeným riešením je tiež celozrnné pečivo, ktoré obsahuje veľké množstvo celých zŕn. Odporúča sa tiež ovsená kaša, hnedá ryža, celozrnný chlieb. Z hľadiska syrov to nemusí byť vždy úplne ideálne, ale v prípade veľkého množstva cholesterolu, dokáže aj syr zázraky.

Medzi ďalšie vhodné potraviny, ktoré je dobré zaradiť jedálničku patria napríklad: brusnice, riasy, škorica, šípky, špenát, olivový olej, brokolica, avokádo a špargľa.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň

zdroj: prosvet.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.