Poklad prírody na ktorý sa už dnes bohužiaľ viac a viac zabúda: Babičky by vedeli o jeho úžasných účinkoch básniť aj hodiny!

Ligurček, niekedy známy aj ako „Ligurček lekársky,“ bol kedysi kľúčovým prvkom v každom vývare, dodávajúc jedlu nielen nezabudnuteľnú chuť, ale aj liečivé účinky.

Toto prastaré korenie, patriace do zelerovej rodiny, poskytuje jedlu úžasnú chuť.

Jeho listy a stonky sa čerstvé používajú v polievkach, sušený prispieva k výbornej chuti kačky alebo pečeného kurčaťa a skvele sa hodí aj do šalátov alebo smotanových náierok.

Ligurček nie je len o chuti, ale aj o zdraví….

Obsahuje vysoké množstvo vitamínov B a C, posilňuje imunitný a nervový systém.

Reklamy

Jeho silná vôňa, zodpovedná za éterické oleje a kumaríny, pomáha uvoľňovať kŕče v žalúdku, črievach, močovom mechúri a močových cestách.

Taktiež podporuje trávenie a pôsobí proti nadúvaniu a nechutenstvu.

Ligurček má aj detoxikačné účinky a pomáha pri zápaloch močových ciest a kĺbových problémoch. Čaj z jeho koreňa môže byť prospešný, no treba si dávať pozor v prípade vážnych ochorení obličiek alebo v tehotenstve.

Zdieľajte túto informáciu, aby ste aj ostatných oboznámili s liečivými vlastnosťami tohto pokladu prírody! Nezabudnite, že tieto informácie majú len informatívny charakter a pred konzumáciou byliny by ste mali konzultovať so svojím lekárom.

Zdravie je na prvom mieste!

Mohlo by vás zaujímať:

Je ešte účinnejšia ako sóda bikarbóna a aj ak sa o nej ešte stále nehovorí! Za túto radu svojmu lekárnikovi ešte musím poďakovať!

VŽDY Keď moje dieťa trápi bolesť ucha, použijem tento starý, overený BABIČKIN recept, pretože ma ešte NIKDY nesklamal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.