Osvedčený spôsob ako vybieliť bielizeň len vďaka ingredienciám z Vašej kuchyne!

Udržať biele oblečenie stále biele, môže byť niekedy priamo horor. Časom biele prádlo zošedne, zažltne , alebo sa rovno pre istotu zafarbí. V dnešnom článku sa našťastie dozviete, ako týmto nepríjemnostiam predchádzať.

Reklamy

Existuje niekoľko spôsobov, ako bielizni vrátiť jej snehobiely stav a permanentne ju  udržiavať čisto biele.

Vy sa s týmito trikmi zoznámite práve teraz. Budete prekvapení tým, že všetko, čo potrebujete k bieleniu bielizne, už máte doma.

6 FANTASTICKÝCH TRIKOV AKO BIELIŤ BIELIZEŇ

Aspirín
Táto pilulka, pre ktorú siahneme pri bolestiach hlavy, spoľahlivo odstraňuje zažltnutie bielej bielizne. Rozpustite 5 tabliet aspirínu vo vode a namočte zažltnutú bielizeň do tohto roztoku. Po chvíli vyperte oblečenie obvyklým spôsobom.

Jedlá sóda
Do 4 litrov vody pridajte 1 šálku sódy. Namočte do tejto sódovej vody veci, ktoré potrebujete vybieliť. Po použití tohto roztoku sa veci opäť stanú snehovo bielymi.

Citrónová šťava
Ak chcete obnoviť pôvodnú belosť svojej obľúbenej veci, nalejte 1 šálku citrónovej šťavy do vody pri procese žmýkania. Usušte na slnku. Existuje aj ďalší spôsob, ako bieliť veci pomocou citrónu. Ponorte na noc veci do horúcej vody, do ktorej ste primiešali 1 pohár citrónovej šťavy. Ráno vyperte obvyklým spôsobom.

Ocot
Pridajte 1 šálku octu do práčky. Môžete tiež rovno nastriekať ocot na znečistené oblasti, napríklad golier a rukávy košele. Octový pach sa vytratí, nebojte.

Umývací prostriedok na umývanie riadu
Najlepšie je použiť výrobky, ktoré obsahujú len málo chemických zložiek (bez fosfátov a chlóru). Prostriedky na umývanie riadu bielia veci oveľa účinnejšie než pracie prášky.

Peroxid vodíka (3%)
peroxid vodíka možno použiť na čistenie rôznych povrchov v dome. Ide o efektívne bielidlo bez chlóru, ktoré možno pridať počas prania. Prípravky obsahujúce chemické zložky veľmi často vyvolávajú alergiu.

Máme hotovo

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú!

zdroj:  poleznoznati.info

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.