Odskúšaný, ľudový všeliek na prečistenie krvi, znižuje krvný tlak a zrazeniny! Táto potravina je doslova prírodný poklad!

Telo potrebuje len jednu vec, a to cviklu, pretože obsahuje všetky potrebné živiny a vitamíny. Samozrejme je to trošku umocnené a zveličené, ale skutočne nie sme ďaleko od pravdy….

Červená repa je skutočný zázrak prírody.

Môže sa jesť čerstvá, varená, vyprážaná, ako šalát. Obsahuje vitamíny A, B a C, síru, sodík, vápnik, železo, selén, jód a mnoho antioxidantov.

Reklamy

Najlepšie je konzumovať čerstvo vylisovanú šťavu z červenej repy, pretože tým získavame najviac výživných látok.

Ako účinný posilňovač imunity sa tiež odporúča, aby ho pravidelne užívali tí, ktorí podstúpili chemoterapiu alebo ťažkú ​​chronickú liečbu.

„Spočiatku sa odporúča konzumovať 250 ml repného džúsu každý deň, potom sa dávka môže postupne zvyšovať. Je veľmi dôležité dodržiavať gradáciu. Ak niekto pociťuje silné závraty, nevoľnosť, bolesti hlavy, znížte dávku späť, pokiaľ si telo zvyknete na dávku.

Šťava z červenej repy uľahčuje trávenie, ale výsledky sa dosiahli aj pri liečbe rakoviny pľúc, žalúdka a hrubého čreva, “tvrdia odborníci.

Pozrime sa na niekoľko vecí, na čo sa odporúča šťava z červenej repy:

  • Cukrovkárom stabilizuje hladinu cukru v krvi. Vďaka svojmu močopudnému účinku zabraňuje rozvoju komplikácií cukrovky (srdcovo-cievne ochorenia).
  • Chronická hepatitída – chráni a regeneruje pečeňové bunky.
  • Môže spomaliť proces cirhózy pečene stimuláciou funkcie pečeňových buniek. Cvikla tiež posilňuje črevný trakt a betaín v nej pomáha odbúravať tuky, takže má tiež účinok na spaľovanie tukov. Jej konzumácia s mrkvou a uhorkami pomôže ešte viac odbúrať tuk.

Farba červenej repy je spôsobená červenými pigmentmi známymi ako betacyanín.

Niektoré výskumy naznačujú, že betacyanín poskytuje ochranu pred určitými druhmi rakoviny, rakovinou pečene, hrubého čreva a kože.

Príznakom prekysličenia organizmu sa dá zabrániť pravidelným konzumovaním zmesi 100 ml repnej šťavy, 100 ml surovej zemiakovej šťavy a 500 ml mrkvovej šťavy.

Vysoký krvný tlak – Pite iba pol pohára repného džúsu denne môžete tak  efektívne znížiť vysoký krvný tlak.

Anémia: každý večer po dobu jedného mesiaca konzumujte 150 gramov repy, pomôže vám to proti chorobe.

Blahodarný vplyv vysokého obsahu dusičnanov v repe môžete pocítiť aj počas cvičenia, pretože zelenina zlepšuje využitie kyslíka v tele.

Repa pomáha aj pri regenerácii.

Nezabudnite dať LIKE na Našu stránku pre nové články na každý deň.

Zdieľajte tento recept a potešte svojich priateľov, ktorý si ho tiež určite zamilujú.

zdroj: www.tudasfaja.com/a-vilag-legerosebb-vertisztito-itala-ami-csokkenti-a-vernyomast-es-a-verrogok-kialakulasat.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.