Odkedy mi toto všetko povedal môj lekárnik o konskej masti, nakúpila som si aj do zásoby: Je úžasná a skutočne funguje!

Táto komplexná bylinná masť bola pôvodne vyvinutá na kĺby dostihových koní, no neskôr sa zistilo, že má pozitívny účinok aj na kĺby rúk ľudí, ktorí ju aplikovali na kone.

Konská masť sa v posledných rokoch stáva čoraz obľúbenejším. Aj keď bol jeho názov na začiatku odstrašujúci, mnoho jednotlivcov ho vyskúšalo a s radosťou ho odporúča ostatným.

Jeho hlavné využitie spočíva v uvoľňovaní svalov, liečbe kĺbových, kŕčových a reumatických problémov, no výborné výsledky poskytuje aj pred a po športových aktivitách.

Nemeckí veterinári pôvodne vyvinuli túto bylinnú masť na liečbu kĺbov dostihových koní, ktorú používali ako zahrievací krém pred súťažou. Postupne však zistili, že má pozitívny vplyv aj na kĺby rúk ľudí, ktorí sa starali o kone.

Reklamy
Po rozsiahlych výskumoch vytvorili balzam, ktorý odvtedy pomohol mnohým jednotlivcom.

Existujú rôzne druhy konského balzamu. Jeho základné zložky majú spazmolytické a protizápalové účinky. Kľúčové zložky zahŕňajú extrakt z pagaštanu konského, rozmarín, arniku, gáfor, glycerín, mentol, borievku a eukalyptus.

Chladivé prípravky (modré alebo zelené) sú vhodné na uvoľnenie svalstva a zníženie nepohodlia spojeného so svalovým preťažením. Tieto môžu byť účinné aj pri priškrtenej nervovej bolesti, reumatizme, bolestiach kĺbov a bedrových kĺbov, a sú skvelé na liečbu drobných športových úrazov, ako sú natiahnutia, vyvrtnutia a pomliaždeniny.

Prípravky s hrejivým účinkom sú označené červenou etiketou a nápisy „Hot“.

Tieto prípravky dosahujú tepelný efekt pomocou obsiahnutého čili. Sú vhodné najmä pre športovcov, keďže pred tréningom zahrievajú svaly a znížia riziko zranení. Môžu byť účinné aj pred a po fyzickej námahe a v liečbe kĺbových ťažkostí a poranení členkov, kolien, pása, zápästia a lakťov.

Mohlo by vás zaujímať:

Začala som si doma pripravovať tento 3500 rokov starý recept na zdravotné neduhy: Neskutočne mi dokázal pomôcť!

Protizápalový, protinádorový spaľovač tukov, ktorý je zároveň veľmi dobrý na vysoký krvný tlak! Mne veľmi pomohol!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.