Neviem, ako mu to povedať: Nechcem synovi neustále pomáhať so starostlivosťou o vnúčatá. Nedokáže pochopiť, že mám tiež vlastný život!

Keď sa deti rozhodnú založiť rodinu príliš skoro, tak sa dosť často babičky stávajú nenahraditeľnou pomocou pri výchove vnúčat.

To isté sa môže stať, keď sú rodičia často v práci a nemajú na deti čas.

Nech už je dôvod akýkoľvek, tak nie vždy, môže babička pomôcť so strážením, nie je to tým že by nechcela, to len ostatní zabúdajú na jeden dôležitý fakt.

Reklamy
Má stále svoj vlastný život a obzvlášť vtedy, ak je ešte v produktívnom veku a musí chodiť do práce.

Toto mladým dosť často nedochádza a myslia si, že im babička môže vždy pomôcť .

Určite často rada pomôže, nemôže ale pomôcť vždy, keď si mladí spomenú. V dnešnom článku si ukážeme príbeh, ktorý presne takú životnú situáciu ukazuje.

Je mi 57 rokov, mám dve deti, syna a dcéru , ktoré už sú dospelé, starší syn sa hneď po škole oženil a založil rodinu.

Podľa môjho názoru, to ale bolo príliš skoro. Snažila som sa mu to vysvetliť, on ma však nepočúval. Teraz došlo na moje slová a on nemá na rodinu toľko času, koľko by chcel a je stále v práci.

Vždy teda v týždni pomôžem so strážením, Kedykoľvek môžem. Bohužiaľ keď nastane chvíľa, keď má voľný víkend, tak by si rád oddýchol a odo mňa chce chce aby som strážila vnuka aj cez víkend. S tým však nesúhlasím a tu nastávajú naše spory. Chápem, že keď je ešte mladý, chcel by si víkend užiť ale rovnako tak by som si ich rada užila aj ja.

Rovnako ako oni, by som rada zašla na prechádzku s manželom, alebo na výlet. Tiež sa chcem prihlásiť na hodiny cvičenia, pretože sa vo svojom veku musím udržiavať v dobrej kondícii.

Keď som ale išla navštíviť minulý týždeň syna, tak mi povedal toto: „Mami, Petra je tehotná, čakáme ďalšie dieťa, dúfam že si rada, teraz sa určite nudiť nebudeš.“ V tej chvíli mi už ale došla trpezlivosť a povedala som mu: Ako ťa napadlo že sa nudím? Stále milujem život a chcem si užívať každý deň. Stále chodím do práce a som aktívna. S tvojim otcom sme sa o teba celý život starali a teraz by sme radi trávili voľný čas spoločne. Užívali si dovolenky a výlety a ďalšie spoločné aktivity. Vždy ti rádi pomôžeme ale chcem mať tiež nejaký čas pre seba.

Vaše deti by mali pochopiť, že ste sa o ne starali celý život a umožniť Vám si teraz odpočinúť. Musia pochopiť, že chcete byť stále v živote aktívne a rozhodne sa nenudíte a žijete stále naplnený život.

Mali by sa naučiť, že nie vždy im môžete pomôcť so strážením. Nie je to tým, že by ste vnúčatá nemali rada, len si chcete užiť tiež trochu pokoja.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: bidist

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.