Nekupujte chemikálie a ušetrite: bohatá úroda reďkoviek prakticky bez práce? Prezradíme vám PERFEKTNÝ trik!

Máte radi reďkovky? Ja rozhodne! Milujem ich na chlebe s maslom, veľa ich pridávam do najrôznejších šalátov alebo ich nakrájame ako zeleninovú prílohu ku grilovanému mäsku.

Reklamy

Dnes mám pre vás úplne geniálne trik, o ktorý sa so mnou podelil jeden kamarát – je to skúsený záhradník, takže sa mu určite dá veriť, jeho rady zakaždým fungujú. Výsledkom tohto šikovného fíglu je bohatá úroda reďkoviek, ktorá vám zaručene vyčarí úsmev na tvári.

Bohatá úroda reďkoviek je snom snáď každého pestovateľa, ktorý si reďkovky vysadí do záhonu a už sa nemôže dočkať, až začne žať. Na redkvičkách je skvelé to, že im nevadia ani nižšie teploty, hravo si poradia aj s inými neduhmi, ktoré si na ne počasie pripraví a každoročne tak bývajú neoddeliteľnou súčasťou mnohých záhradiek.

Bohatá úroda reďkoviek s minimálnym úsilím? Ja už viem, ako na to!

Určite sa zhodneme na tom, že reďkovky spravidla rastú v hojnom počte, takže sa môžeme tešiť z mnohých krásne červených guličiek. Problém je ale v tom, že nie vždy sa zadarí a reďkovky tak koľkokrát máme ohryzené alebo inak znehodnotené. A to je strašná škoda, nemyslíte?

Ja už teraz viem, ako na to, aby na mňa čakala bohatá úroda reďkoviek a vlastne som pre to prakticky nemusela pohnúť prstom. S minimálnym úsilím tak aj vy môžete získať mnoho chutných a zdravých reďkoviek, na ktorej bude radosť pozerať!

Ako na to?

Zaujíma vás, ako dosiahnuť bohaté úrody? Stačí vám k tomu jediné: zasaďte reďkovky do papierových plat od vajíčok. Do každej dierky dajte trochu zeminy, semienka reďkoviek a potom platy jednoducho položte na záhon.

Pamätajte na to, že reďkovky majú rady bohatú zálievku, takže ak nepomôže počasie, musíte sa o zálievku postarať sami.

Výhodou pestovania reďkoviek v platoch od vajíčok je aj ideálna vzdialenosť medzi nimi, nestane sa tak, že by boli reďkovky vzájomne utláčané.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: bidista.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.