Nechcete, aby vo vašej posteli mali roztoče hotové kráľovstvo? Prestaňte robiť TOTO

Pamätáte, ako mama vždy hovorila, že si máme ustlať hneď, ako vstaneme z postele? Ukázalo sa, že nemala pravdu. Ustlanie postele hneď ráno je jednou z hlavných príčin vzniku alergií a pľúcnych ochorení.

Reklamy
Dôvodom sú roztoče…

Začneme tým, že si povieme o roztočoch. Jedná sa o mikroskopické pavúky, medzi ktorými sú aj parazity. Živia sa hlavne potom a mikroskopickými časťami kože. Bohužiaľ, rozmnožujú sa veľmi rýchlo – jediné, čo potrebujú, je vlhké a teplé prostredie. Kde sa cítia najlepšie?

Samozrejme, v perinách. V každej posteli sa nachádza približne 1, 5 milióna roztočov. Sami im v šírení pomáhame. Jednou z príčin je ustlanie postele každé ráno.

Alergia na roztoče začína okamžite:

– problémy s dýchaním
– sipot
– nespavosť
– kožné problémy
– podráždené oči
– kašeľ alebo upchatý nos

V tých horších prípadoch môže viesť alergia k vzniku astmy!

Aby sme sa vyhli vlhkosti v posteli, musíme ju nechať uschnúť. Preto nie je dobrý nápad ustlať posteľ ráno, ale až keď sa vrátime zo školy alebo práce. Svieži vzduch roztoče usmrtí, tvrdí dr. StephenPertlove z Kingstom University London.

Pamätajte, že viac náchylné k alergii sú deti. Každý deň sa odporúča izbu vyvetrať, raz za 2 týždne vymeniť obliečky a nestlať posteľ hneď ráno .

Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi!

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: podaj.to

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.