Namočil 4 mandle do vody a na nasledujúci deň ráno ich jednoducho skonzumoval. Za túto radu by som lekárnikovi ruky bozkávala!

Mandle namočené vo vode majú mnoho pozitívnych účinkov na zdravie. Mandle sú bohaté na vitamín E, zinok, horčík a omega-3 mastné kyseliny.

Je dôležité namočiť mandle do vody pred konzumáciou, pretože týmto spôsobom sú ľahšie stráviteľné a telo ich živiny lepšie absorbuje.

Prečo by sme mali pravidelne konzumovať mandle?

Toto sú tie hlavné dôvody:

  1. Podporujú zdravie srdca: Proteín, vitamín E a mononenasýtené tuky v mandliach majú pozitívny vplyv na srdcové zdravie. Prítomný horčík pomáha prevencii infarktu, a mandle zároveň znižujú zápal v tepnách.
  2. Poskytujú energiu: Hrsť mandlí denne dodáva telu potrebnú energiu a stimuluje metabolizmus vďaka obsahu medi, riboflavínu a mangánu.
  3. Zníženie stresu: Mandle obsahujú vápnik a vitamín E, ktoré nielenže znižujú stres, ale aj pomáhajú znížiť hladinu škodlivého cholesterolu.
  4. Prispievajú k zdraviu kostí: Vďaka obsahu fosforu posilňujú zuby a pomáhajú prevencií osteoporózy.
  5. Regulujú krvný tlak: Vysoký obsah draslíka a nízky obsah sodíka v mandliach prispievajú k regulácii krvného tlaku.
  6. Znížujú riziko rakoviny hrubého čreva: Vďaka vysokému obsahu oleja podporujú trávenie a prispievajú k prevencii žalúdočných problémov a rakoviny hrubého čreva.

Zdieľajte tento článok nech to vidia aj ostatní!

Reklamy

Nezabudnite dať LIKE na Našu stránku pre nové články na každý deň.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Recept, ktorý ma skutočne hodnotu zlata: Vždy, keď vyčíňala CEZ ZIMU chrípka, naše babičky varili bobkový list s cukrom!

VŽDY Keď moje dieťa trápi bolesť ucha, použijem tento starý, overený BABIČKIN recept, pretože ma ešte NIKDY nesklamal

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.