Najlepšia zbraň na nenávidené mravce v kuchyni, komu v lete nedajú pokoj: Funguje to lepšie, ktoré chémia!

Insekticídy a pasce na mravce nie sú jedinými prostriedkami, ktoré vám pomôžu zbaviť kuchyňu a tiež celú domácnosť nepríjemného hmyzu a mravcov.

Reklamy

Na mravce mi funguje obyčajný citrón.

Vedeli ste že mravce nenávidia citrón? Ja som to zistila až tento rok na jar, keď mi sestra poradila, ako sa ich zbaviť v kuchyni. Všetko, čo som musela urobiť, bolo pretrieť vytlačenou šťavou prahy a okenné parapety a nakvapkať ju do všetkých dier, prasklín a netesností, kde sa s obľubou zhromažďujú mravce.

Mne stačili 2 citróny.

Nakoniec som rozložila malé plátky citróna (zvyšky, ktoré zostali po vytlačení šťavy) okolo vchodu do bytu z balkóna – tadiaľ sa mravce ku nám vždy dostali. Pre mravce to bol jednoznačný signál, že nie sú vítané. Citrón účinne odpudzuje takisto ploštice a blchy. Stačí dodržať nasledujúci postup.

Zmiešajte 2 litre vody so šťavou zo 4 citrónov (pridajte aj kôru) a roztokom utrieť podlahu. Ploštice a blchy neznášajú citrónovú arómu, takže stačí len sledovať, ako sa z vášho domu vytrácajú. Navyše ide o výborný prírodný čistič.

Môj recept na univerzálny čistič – perfektná čistota a pokoj od hmyzu

Je to úplne jednoduché. Navrstvite citrónové šupky do pohára a zalejte octom – ak máte pridajte aj vetvičky tymianu. Nechajte odpočívať 2-3 týždne na a potom prelejte do nádoby s rozprašovačom. Univerzálny domáci čistič s krásnou vôňou je hotový. Tento prostriedok je vynikajúci aj na čistenie WC a odstránenie vodného kameňa.

Ja som sa mravcov zbavila pomocou citrónovej vody – 4 celé citróny aj so šupkou rozmixované v 2 litroch vody – je tiež účinná voči inému hmyzu napríklad pavúkom a švábom.

Stačí touto vodou umyť podlahu a nepríjemní návštevníci odchádzajú. S citrónovou vodou som umyla aj dlažbu na terase a na balkóne, je to naozaj výborná vec, odporúčam!

Komáre a muchy majú červenú

Napichajte do rozkrojeného citróna klinček. Komáre a muchy túto kombináciu vôní ucítia už z diaľky a pretože je pre nich príliš výrazná a prenikavá, miestnosti sa radšej vyhnú.

Perfektné!

Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: irecept.cz

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.