Moja susedka každý deň kupuje v obchode bobkové listy, nakoniec som zistila, prečo to robí! Je to skutočný poklad!

Zemiaková polievka s bobkovým listom je niečo, čoho sa nikdy neprejeme. Bobkový list má nenapodobiteľnú chuť, a preto ho nemôže nič nahradiť.

Vedeli ste však, že jeho vplyv na zdravie je taktiež obrovský?

Korenie používame do polievok, dusených pokrmov, pečienok, solených uhoriek a omáčok. Akosi by sme si nedokázali predstaviť život bez neho.

Reklamy

V ľudovom liečiteľstve sa široko používa na zmiernenie a prevenciu rôznych chorôb. Bobkový list je prírodné antibiotikum a je protizápalový.

Obsahuje cenné éterické oleje, triesloviny a dôležité kyseliny, ako je kyselina octová a kyselina valerová. Pretože rastie v subtrópoch, absorbuje veľa slnečného žiarenia a energie, možno preto má taký pozitívny vplyv na ľudské telo.

Uistite sa, že ho vždy uchovávate na suchom mieste, aby zostal čo najdlhšie jedlý. Keď z neho robíte odvar, nikdy na to nepoužívajte kovovú panvicu. Priveďte vodu do varu, potom bobkový list vložte do porcie alebo do keramickej alebo porcelánovej misy a zalejte vodou..

Aký ma vplyv na zdravotné neduhy?

1. Cukrovka

Znižuje hladinu cukru v krvi.

Vložte 3 bobkové listy do misy a zalejte 3 pohármi horúcej vody. Nechajte odstáť 3 hodiny. Trikrát denne, pol hodiny pred jedlom, vypite z neho pol pohára. Liečba trvá dva týždne, potom si dajte dvojtýždňovú prestávku.

2. Chudnutie

Naštartuje chudnutie…

Namočte 5-6 bobkových listov do pohára s vodou, nechajte ich odstáť cez noc, potom ráno povarte 15 minút. Nechajte ho odstáť pol hodiny, potom ho preceďte a vypite trikrát denne, pol hodiny pred jedlom. Vydržte 1 týždeň, potom si dajte týždennú prestávku.

3. Nespavosť

Bobkový list má upokojujúci účinok. Ušite malé vrecúško a naplňte ho nasekanými bobkovými listami, potom ho priložte k nášmu vankúšu. Je to tiež veľmi užitočné pre deti, pretože takto spia oveľa lepšie.

4. Na kožné choroby

Toľko bobkových listov zomelieme, aby z neho bola pol polievkovej lyžice. Zamiešajte s pohárom rastlinného oleja, potom vložte do chladničky a nechajte týždeň lúhovať. Aplikuje sa dvakrát denne na problémové miesto, pretože má vynikajúci protizápalový a antibakteriálny účinok. Odporúča sa na vyrážky, alergie a podráždenie pokožky.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: www.tudasfaja.com/a-szomszedom-minden-nap-vesz-baberlevelet-a-boltban-vegre-megtudtam-mire-hasznalja-csodalatos/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.