Môj známy(záhradník) mi povedal, ako pestovať zeleninu na balkóne, aby som tento rok zožala aj 30kg paradajok, mrkvy či zemiakov z pár metrov štvorcových

Máte radi zeleninu a chceli by ste si ju vypestovať sami doma? Ste bohužiaľ odkázaní na nákup zeleniny v supermarkete, kde neviete, odkiaľ presne zelenina pochádza a ako dlho k vám putovala?

Reklamy

Chcete ušetriť na nákupe a radi by ste si vyskúšali vypestovať zeleninu doma? Nemáte však záhradu, takže vaše túžby sú neuskutočniteľné?

Vôbec nezúfajte, pretože vám k tomu bude stačiť obyčajný balkón. Ak nemáte ani ten, požiadajte nejakého kamaráta alebo známeho s balkónom, či by ste si u neho mohli vyskúšať jednu zaujímavú metódu pestovania zeleniny. Možno ho to nadchne natoľko, že to bude chcieť vyskúšať  tiež.

Aj na balkóne

Myslíte si, že na balkóne nejde nič vypestovať? Dnes vás presvedčíme o opaku. Ľudia, ktorí majú záhradu, na nej veľmi často pestujú zeleninu, ovocie a ďalšie plodiny. Majú to rozhodne jednoduchšie než ľudia bez záhrady, avšak so záhradou je tiež veľa starostí, ktoré ľudia s balkónom nepoznajú.

Pokiaľ máte záhradu, iste viete, ako dobre chutí ovocie či zelenina, ktoré na nej vypestujete. Čo ale robiť teda v prípade, že máte len balkón? Využite skrytý potenciál PET fliaš. Možno budete prekvapení, ako ľahko sa s nimi dajú robiť zázraky.

Budeme potrebovať:

Vystačíte si s obyčajnými PET fľašami, nožom, hlinou, vodou a ľahkým štrkom. Samozrejme nesmieme zabudnúť tiež na semienka alebo sadeničky rastlín.

Takto budeme postupovať:

Plastovú fľašu umyte a odstráňte z nej nálepku alebo reklamný štítok. Načrtnite si, kde budete fľašu rezať. Pomocou ostrého noža vyrežte na jednej strane obdĺžnik, ale buďte opatrní, aby ste sa neporanili.

Z druhej strany vyrežte niekoľko malých otvorov, aby prebytočná voda mohla odtiecť. Nasypte do fľaše jemný štrk a zeminu. Následne zasaďte a máte hotovo.

Je to jednoduché, rýchle, lacné a originálne.

Perfektné!

Máme hotovo 🙂

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: prosvet.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.