Liečivá zmes medu a bylín, ktorá je zázrakom pre vaše telo v zime! Naštartuje váš imunitný systém na 110%

Máme tu zimné obdobie, pre ktoré sú charakteristické veľmi studené dni. Počas toho dostáva naše telo naozaj zabrať, a preto je vhodné sa proti neduhom dôkladne brániť.

Reklamy

Pokiaľ do seba nechcete pchať drahé a mnohokrát zbytočné lieky a vitamíny z lekárne, môžete zvoliť príjemnejšiu metódu. Tou môže byť táto liečivá zmes medu a bylín, ktorá z vašim telom dokáže hotové zázraky.

Liečivá sila medu a bylín.

V nasledujúcej časti sa pozrieme na to, ako čo najlepšie využiť túto liečivú silu medu a bylín. Med má antibiotické, antiseptické, protizápalové, protiplesňové a antivírusové vlastnosti. Jeho terapeutické vlastnosti je takmer nemožné vymenovať.

Konzumujte ho preto, čo najviac a znásobte jeho účinnosť pridaním bylín a korenia.

Do medu odporúčame pridať sušené bylinky a túto zmes nechajte stáť aspoň týždeň pri izbovej teplote. Pokiaľ do medu vložíte čerstvé bylinky, je dobré zmes uchovávať v chladničke, pretože vďaka vysokému obsahu vody môžu ľahko spôsobiť plesne.

Presný recept na zdravie

Presný recept je nasledovný: do 250 ml medu pridajte 2 polievkové lyžice sušených bylín alebo korenej zmesi. Dôkladne všetko premiešajte, aby sa ingrediencie dobre spojili. Nechajte zmes stáť po dobu jedného týždňa, ale každý druhý deň so zmesou trochu zatrepte, aby do medu prenikla liečivá vôňa. Potom zmes zohrejte a vyfiltrujte čistý med, ktorý potom nalejte späť do pohára. Máte hotovo. Potom už stačí zmes používať každý deň, aby sa účinky dostavili.

Využitie aromatizovaného medu

Aromatizovaný med môžete vyrobiť z nasledujúcich bylín: Levanduľa a kardamom: na ochutenie jogurtov, zmrzlín, ovocných koktejlov; zázvor a citrónová kôra: na čaj, nealkoholické nápoje (stimuluje trávenie a posilňuje imunitný systém); rozmarín a pomarančová kôra: pre šalátové dresingy, grilované alebo marinované jedla; paprika a šalvia: pre syr (brie) alebo nakrájané jablká; sušené jablká a škorica: na horúci čaj, ovsené vločky, tortilly, medové koláče.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú!

zdroj: prosvet.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.