Ktorý banán by ste vybrali? Vaša odpoveď môže ovplyvniť vaše zdravie!

Banány sú obľúbené ovocie športovcov a tých, ktorí sa starajú o svoje zdravie – sú bohaté na draslík, vitamín B6, C a ďalšie látky potrebné pre naše zdravie.

Reklamy

Nezabúdajte, že banány môžu spôsobiť zvýšenú hladinu glukózy v krvi, a preto je dobré si vyberať vhodný plod.

1. Zelené banány

Sú ideálne pre tých z Vás, ktorí musia strážiť hladinu cukru v krvi. Obsahujú draslík, ktorý má skvelý vplyv na funkciu čriev. Bohužiaľ, je tu aj mínus – zelené banány obsahujú málo antioxidantov.

2. Žlté, zrelé banány

Zrelé banány sú naopak bohatým zdrojom antioxidantov, ktoré nás chránia pred starnutím a chorobami. Pozor ale na vysoký obsah cukru v krvi.

Aj napriek všeobecnému názoru, nie sú pre nás dokonale žlté banány tá najlepšia možnosť!

3. Prezreté banány

Banány s hnedými bodkami nepatria síce medzi tie najkrajšie, sú ale najzdravšie! Ovplyvňujú TNF (faktor nádorovej nekrózy). Inými slovami, konzumácia prezretých banánov aktivuje skupinu proteínov schopných eliminovať nádorové bunky!

Tieto banány sú skvelé aj pre tých, ktorých trápia žalúdočné vredy alebo ďalšie žalúdočné ťažkosti. Bohužiaľ prudko zvyšujú hladinu cukru v krvi.

4. Hnedé banány

Väčšina z nás ich chce čo najskôr vyhodiť, ale to nie je práve najlepší nápad! Môžeme z nich pripraviť chutné drinky, ale nezabúdajte, že obsahujú veľké množstvo cukru, ale aj antioxidantov a TNF.

Nakoniec dodáme, že nezáleží na tom, aké banány vám chutia najviac, alebo v akej forme je jete, ale na tom, že všetky obsahujú tryptofán, ktorý znižuje stres, produkujú serotonín, pomáhajú telu chudnúť, znižujú krvný tlak a hladinu cholesterolu a tiež pomáhajú liečiť chudokrvnosť.

Nezabudnite, že banány zvyšujú energiu a zlepšujú funkciu mozgu! 🙂

Zdieľajte tento článok s niekým, kto má rád banány. Nech si vyberie múdro 🙂

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: podaj.to

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.